آموزش ساخت فروشگاه اینستاگرام با فعال سازی تگ خرید

آموزش ساخت فروشگاه اینستاگرام با فعال سازی تگ خرید

بزرگترین خبر جدید اینستاگرام برای پیج‌های کاری این بود که بالاخره می‌توانند با فعال سازی تگ خرید، محصولاتشان را به صورت مستقیم به مشتریانشان بفروشند. حتما شما هم صفحاتی را دیده‌اید که روی تصویر محصولاتشان تگ قیمت و خرید وجود دارد و پس از کلیک روی آن می‌توان به وب‌سایت موردنظر رفت و از همان‌جا محصول را خرید.

این خواسته همیشگی صاحبان کسب‌وکار بوده که بتوانند راحت‌تر محصولاتشان را به مشتریان بفروشند و آن‌ها را در معرض دید بهتری قرار دهند. بنابراین اگر شما کسب‌وکاری هستید که می‌خواهید از آخرین امکانات خرید در اینستاگرام بهره‌مند شوید وقت آن رسیده که همین امروز برای این کار اقدام کنید. یادتان باشد که این قابلیت فقط برای 46 کشور تاکنون فعال شده است و ایران جزو آن کشورها نیست؛ اما همچنان می‌توان برای کسب‌وکارهای ایرانی هم از این قابلیت استفاده کرد. اگر آماده‌اید که کسب‌وکار خود را به مرحله جدیدی از تحول برسانید این راهنما را کامل بخوانید.

بیشتر بخوانید: آموزش قرعه کشی اینستاگرام؛ بهترین نرم افزارهای قرعه کشی

فروشگاه اینستاگرام چیست؟

فروشگاه اینستاگرام قابلیت جدیدی است که این شبکه اجتماعی پولساز برای کاربران خود فعال کرده است. با فعال سازی تگ اینستاگرام، مخاطبانتان قادر خواهند بود که تصاویر و ویدئوهای شما را مستقیما خریداری کنند. به کمک این قابلیت می‌توانید فروشگاه‌های مختلف را ببینید، راهنمای خرید داشته باشید و محصولاتتان را دسته بندی کنید.

مشتریان شما به کمک این قابلیت می‌توانند برای خودشان Wishlist تهیه کنند تا بعدها برای خرید آن، به صفحه مورد نظر مراجعه کنند. مخاطبانتان می‌توانند با کلیک روی محصول پیشنهادی، تصاویر بیشتر آن، اطلاعات قیمت و محصولات مشابه دیگر فروشندگان را هم ببینند و از نحوه خرید آن کالا مطلع شوند. مشتریان با کلیک روی گزینه خرید می‌توانند حتی بدون ترک محیط اینستاگرام آن محصول را بخرند.

چگونه فروشگاه اینستاگرام را فعال کنیم؟

پیش از اینکه بخواهید اقدام به فعالسازی تگ خرید اینستاگرام کنید باید به این چند نکته توجه کنید تا فروشگاهتان تایید شود:

 • دقت کنید که محصولات فروشگاهتان با قوانین و ساختارهای اینستاگرام مغایرت نداشته باشد. انواع دارو و اسلحه از جمله مواردی است که فروش آنها در اینستاگرام ممنوع است.
 • مکان فروشگاهتان باید در مناطقی باشد که اینستاگرام آن‌ها را مشخص کرده است. اگر مکان فروشگاهتان را ایران انتخاب کنید، فروشگاهتان تایید نخواهد شد.
 • یکی از شرط‌های تایید شدن فروشگاه اینستاگرام داشتن وبسایتی است که در آن محصولاتتان را برای فروش گذاشته‌اید.
 • پروفایل خود را کامل کنید. حتما از ایمیل، لینک وبسایت خود در بایو و اطلاعات کامل بیزینسی خود استفاده کنید.
 • فیس بوک صفحه‌تان را به پیج اینستاگرامتان متصل کنید. برای این کار کافیست طبق تصویر زیر وارد بخش تنظیمات خود شوید از آن‌جا حساب‌های کاربری را انتخاب کرده و در بخش حساب‌های متصل، وارد فیسبوک شوید.

لاگین به اکانت فیس بوک برای برای ساخت تگ در اینستاگرام

حالا که تمام شرایط بالا را احراز کرده‌اید می‌توانید از طریق مراحل زیر فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید:

 • برای ساخت تگ در اینستاگرام وارد صفحه فیس بوک خود شوید و کاتالوگ محصولاتتان را ایجاد کنید.
 • منتظر تایید اینستاگرام برای فروشگاه بمانید. برای دریافت تاییدیه وارد تنظیمات شوید روی گزینه بیزنسی کلیک کنید و سپس ورود با فروشگاه اینستاگرام را انتخاب کنید. مراحل را طی کنید و سپس تایید را بزنید. دریافت تاییدیه احتمالا چند روزی طول خواهد کشید.

لاگین با فروشگاه اینستاگرام

 • گزینه فروشگاه را در اپلیکیشن اینستاگرام روشن کنید. زمانی که تاییدیه را دریافت کرده باشید، گزینه‌های جدید را زیر تنظیمات و بیزینس با عنوان shopping خواهید دید.

اضافه شدن عنوان shopping در تنظیمات اینستاگرام

 • اولین پست فروشگاهی خود را ایجاد کنید. مانند همیشه پست خود را ایجاد کرده و سپس محصولاتی که می‌خواهید را با تگ قیمت مشخص کنید. شما می‌توانید تا 5 محصول را تگ گذاری کنید. شما همچنین می‌توانید از این قابلیت روی ویدئوهای خود هم استفاده کنید و تا 5 محصول را در ویدئو تگ گذاری کنید.

تگ خرید برای فروش محصولات در اینستاگرام

 • برای اضافه کردن تگ خرید محصول به استوری‌های خود نیز می‌توانید پس از بارگذاری استوری روی آیکون گوشه سمت راست کلیک کرده و گزینه محصول را انتخاب کنید. سپس از میان محصولات کاتالوگ خود، محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: پروموشن یا پروموت در اینستاگرام چیست + مزایا و کاربردها

مزایای فعال سازی تگ خرید اینستاگرام یا شاپ اینستاگرام

تا همین چند وقت پیش تنها راه برای پیش برد کسب‌وکار در اینستاگرام این بود که صفحه خود را بیزینسی کنید و از طریق آن تبلیغ محصولاتتان را بکنید یا اگر بیش از ده هزار نفر فالوئر داشتید می‌توانستید در استوری‌های خود لینک وبسیاتتان را قرار دهید یا نهایتا لینک محصولاتتان را در بایو بگذارید. در واقع مسیر خرید مشتری در اینستاگرام بسیار طولانی می‌شد و مخاطبان باید راهی طولانی را می‌پیمودند تا بتوانند خریدشان را انجام دهند.

اینستاگرام با ارائه قابلیت فروشگاه، این امکان را برای کسب‌وکارهای کوچک فراهم کرده تا بتوانند مسیر خرید را برای مشتریانشان کوتاه کنند. در خاطر داشته باشید که اینستاگرام به زودی می‌خواهد قابلیت پرداخت جدیدی نیز فراهم کند که مشتریان بدون ترک این اپلیکیشن بتوانند خریدشان را هم انجام دهند. به طور خلاصه می‌توان مزایای فعال سازی تگ محصول در اینستاگرام را چنین خلاصه کرد:

مسیر مشتری را کوتاه می‌کنید.

می‌توانید مستقیما از اینستاگرام به فروش برسید.

می‌توانید محصولاتتان را نشان دهید و فروشگاه آنلاین کوچکی در دل اینستاگرام داشته باشید.

کاربران چگونه از فروشگاه اینستاگرام خرید می‌کنند؟

حالا که توانسته‌اید تگ خرید محصول در اینستاگرام را دریافت کنید احتمالا از خود می‌پرسید که چگونه مشتریان از فروشگاهتان خرید می‌کنند.

 • زمانی که مخاطبی پست تگ دار شما را می‌بیند، نقاط سفید رنگی به همراه یک کیف خرید روی تصویر ظاهر می‌شود. بدین ترتیب مخاطبانتان می‌توانند بفهمند که این پست برای خرید محصول اضافه شده است. زمانی که مشتری روی تصویر کلیک کند، تگ خرید برایش نمایش داده می‌شود.
 • زمانی که مخاطب روی تگ کلیک کند، به صفحه محصولات هدایت می‌شود که در زیر آن می‌تواند گزینه Shop Now را مشاهده کند.
 • اگر او به سمت پایین صفحه برود هم می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره آن محصول ببیند (بنابراین بسیار مهم است که توضیحات محصولاتتان را حتما به آن‌ها اضافه کنید.)
 • اگر کاربر روی قیمت کلیک کند که رنگش آبی است، به صفحه وبسایتتان منتقل می‌شود که بالاخره در آن می‌تواند خریدش را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک مسابقه اینستاگرامی موفق و پربازده راه‌اندازی کنیم؟

جمع‌بندی: راه اندازی فروشگاه اینستاگرام با تگ خرید

خرید در اینستاگرام این روزها بسیار رواج یافته است، فقط باید کمی زمان بگذارید و این قابلیت را برای صفحه‌تان فعال کنید. به جرات می‌توان گفت بهترین زمان برای بهره بردن از این قابلیت همین امروز است. در این مقاله به شما یاد دادیم که چگونه این قابلیت را برای اینستاگرام خود فعال کنید و از آن بهره‌مند شوید. اگر تاکنون تگ خرید محصول در اینستاگرام را فعال کرده‌اید از تجربیات خود برایمان در بخش نظرات بنویسید و بگوئید چقدر این قابلیت برایتان عملی بوده است و اگر هم هنوز از این امکان استفاده نمی‌کنید بگوئید چه موانعی در مسیرتان وجود دارد که نتوانسته‌اید محصولاتتان را در فروشگاه اینستاگرام بفروشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *