اهمیت استراتژی اینستاگرام مارکتینگ

اهمیت استراتژی بازاریابی در اینستاگرام چیست؟

هر کسب‌وکاری برای حضور در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام، به یک استراتژی نیاز خواهد داشت. استراتژی اینستاگرام مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا به درستی اهداف تجاری خود را تنظیم کرده و برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. در ادامه همراه باشید تا با مفهوم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و استراتژی بازاریابی در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ به معنای اجرای فرایند بازاریابی یک کسب‌وکار به صورت آنلاین است. با گسترش و توسعه اینترنت، بازاریابی دیجیتال نسبت به دهه قبل دو برابر رشد داشته و تاثیر بسیاری روی نحوه خرید مشتریان و تعامل با آن‌ها گذاشته است. به‌طور کلی دیجیتال مارکتینگ هرگونه تلاش برای بازاریابی به صورت آنلاین را شامل می‌شود. ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوایی از نمونه‌های خوب بازاریابی به صورت دیجیتال هستند. این روش بازاریابی می‌تواند به افزایش آگاهی از برند، جلب اعتماد مشتریان، افزایش فروش و بسیاری اهداف تجاری دیگر کمک کند.

تقریبا هر چیزی می‌تواند به عنوان یک ابزار در بازاریابی دیجیتال به کار گرفته شود. ابزارهای بسیاری در اختیار کسب‌وکارها قرار داد که می‌توانند به راحتی از آن‌ها برای دیجیتال مارکتینگ بهره ببرند. البته بسیاری از کسب‌وکارها و برندها قدرت این ابزارها را دست کم می‌گیرند. وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، محتوای ویدیویی، محتوای متنی، تصاویر و اینفوگرافیک‌ها، هویت بصری، ابزارهای فروش آنلاین محصولات، ابزارهای جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها مثل گوگل آنالیتیکس، بعضی از بهترین و کارآمدترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند.

استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به معنای استفاده صحیح از انواع شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌ها در راستای اهداف تجاری برند و کسب‌وکار است. افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و افزایش ترافیک وب‌سایت بعضی از اهداف تجاری است که می‌ةوان با کمک استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها دست پیدا کرد. در این روش بازاریابی، با تولید محتوا می‌توان به حرف مخاطبان گوش داده و پیام خود را به درستی به آن‌ها منتقل کرد. در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما با مشتریان خود مشارکت و تعامل خواهید داشت و می‌توانید با بررسی داده‌ها، موفقیت یا شکست استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید.

فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، پینترست و یوتیوب از شبکه‌های اجتماعی جذاب برای بسیاری از کسب‌وکارها شناخته می‌شوند. استراتژی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از این ابزارهای رایگان و جذاب برای برنامه‌ریزی و دستیابی به اهداف خود استفاده کنند. اما هر کسب‌وکاری پیش از شروع فعالیت خود در این شبکه‌ها، باید ابتدا استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را مشخص کند. برای این کار باید اهداف خود را از حضور در این شبکه‌ها تعیین کنید، درنهایت باید آن‌ها را بررسی کرده و مناسب‌ترین شبکه را برای فعالیت خود انتخاب کنید. سپس باید با تدوین تقویم محتوایی و برنامه‌ریزی، برای خلق و انتشار محتوا قدم بردارید. سپس آمار و داده‌های به دست آمده از آن‌ها را بررسی کنید تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید.

تدوین استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

برای تدوین استراتژی بازاریابی در اینستاگرام، ابتدا اهداف تجاری خود را از حضور کسب‌وکارتان در اینستاگرام مشخص کنید. مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و فعالیت رقبای خود را در اینستاگرام بررسی و تحلیل کنید. درنهایت استراتژی بازاریابی در اینستاگرام را تدوین و یک تقویم محتوایی برای خود ایجاد کنید. در اینستاگرام برای فعالیت برند خود به صورت مستمر و طولانی‌مدت برنامه‌ریزی کرده و برای رشد فالوورها یا دنبال‌کنندگان خود در تلاش باشید. درنهایت با روش‌های بازاریابی اینستاگرام از تولید محتوای خلاقانه تا استفاده از اینفلوئنسرها، فالوورهای خود را به مشتری تبدیل کنید.

۱. اهداف خود را مشخص کنید.

قبل از شروع به فعالیت در اینستاگرام از اعضای تیم خود بپرسید که چرا می‌خواهید در اینستاگرام حضور داشته باشید؟ قطعا نباید پاسخ دهید که «چون بقیه هم هستند». اگر می‌خواهید که در طولانی‌مدت در اینستاگرام موفق باشید، باید حتما برای حضور خود یک هدف مشخص داشته باشید تا زمان و هزینه‌ای که صرف حضور خود در اینستاگرام می‌کنید برای شما توجیه‌پذیر باشد.

محتوایی که تولید می‌کنید باید در راستای اهداف شما باشد. برای سنجش و بررسی اهداف خود در اینستاگرام می‌توانید از ابزارهای (Instagram Analytics) استفاده کنید. این ابزارها به شما کمک می‌کنند تا میزان موفقیت یا شکست خود را در اهدافتان بررسی کرده، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید و درنهایت برای ادامه فعالیت یا تغییر روند خود تصمیم‌گیری کنید.

۲. مخاطبان هدف خود در اینستاگرام را مشخص کنید.

قبل از شروع بازاریابی در اینستاگرام، حتما مخاطب هدف خود را تعیین کنید. عواملی مانند سن، جنس، مکان، درآمد، علاقه، انگیزه و نقاط درد آن‌ها را مشخص کرده و اگر استراتژی‌های بازاریابی دیگری هم جز اینستاگرام دارید، فراموش نکنید که از آن‌ها هم برای بررسی و جذب مخاطبان هدف می‌توانید استفاده کنید. برای مثال با بررسی هشتگ‌ها و صفحه رقبای خود می‌توانید مخاطبان هدف خود را بررسی کرده و بشناسید.

۳. فعالیت رقبای خود را تحلیل کنید.

رقبای مشابه خود را در حوزه فعالیتتان در اینستاگرام پیدا و نحوه فعالیت آن‌ها را تحلیل کنید. بیوگرافی صفحات، بررسی هشتگ‌ها، نوع محتواها و رفتار مخاطبان آن‌ها، زمان و تعداد انتشار پست‌ها در روز و سرعت رشد آن‌ها را مطالعه و ارزیابی کنید. برای شروع فعالیت و رشد کسب‌وکارتان به این اطلاعات و تحلیل رقبا نیاز خواهید داشت. شاید در هنگام بررسی فعالیت‌ها آن‌ها متوجه شوید که چیزی را فراموش کرده‌اند، آنگاه شما می‌توانید از ین فرصت برای تمایز خود استفاده کنید.

۴. یک برند سازگار در اینستاگرام بسازید.

به شخصیت برند خود فکر کنید، ارزش برند را تعریف کرده و ببینید که مشتریان و کارمندان شما چگونه از برند شما صحبت می‌کنند. درنهایت شخصیت برند خود را با کمک لحن، محتوا و زیبایی‌شناسی هویت بصری به تصویر بکشید.

۵. فالوورهای خود را رشد دهید.

برای رشد فالوورهای خود به هیچ عنوان به دنبال استفاده از ربات و فالوورهای غیرواقعی نباشید.  رشد فالوورها نیاز به صبوری شما و البته زمان دارد. نام کاربری آسان و قابل جست‌وجویی برای خود انتخاب، صفحه خود را بهنیه‌ و صفحات مرتبط با برند خود را دنبال کنید. با مخاطبان خود در تعامل باشید، آن‌ها را به اشتراک‌گذاری محتوای خود تشویق کنید و محتوای خود در اینستاگرام را از طریق سایر شبکه‌های اجتماعی هم منتشر یا پروموت کنید. با کمک این روش‌ها می‌توانید در طول زمان، فالوورهای خود را افزایش دهید.

۶. فالوورهای خود را به مشتری تبدیل کنید.

کمپین‌های تخفیف و حراج، مسابقات و رقابت‌ها، کمک به خیریه‌ها، معرفی محصولات جدید و تیزینگ، نقد و بررسی محصولات و بسیاری روش‌های دیگر به شما کمک خواهند کرد تا مخاطبان خود را برای خرید ترغیب کنید.

در نهایت

برای شروع فعالیت در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی هیچ وقت دیر نیست. تنها باید هدف خود را از حضور در این شبکه‌ها مشخص کنید و از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک ابزار مناسب برای بازاریابی دیجیتال خود بهره ببرید. اینستاگرام، توییتر، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی به شما کمک خواهند کرد تا بهتر کسب‌وکار، محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید. جریان به عنوان یک پلتفرم تبلیغات اجتماعی با شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *