افزایش فالوور اینستاگرام

انواع روش‌های کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام

کاهش هزینه‌ها رویای هر کسب‌و‌کاری است! مخصوصا وقتی بحث تبلیغات وسط باشد. روش‌های چانه‌زنی قدیمی هم دیگر کاربرد زیادی در عصر جدید ندارند. پس یعنی بیخیال کاهش هزینه‌ها شویم؟ البته که نه! کم‌کردن هزینه‌ها از اقدامات خودمان شروع می‌شوند. اگر می‌خواهید بدانید با چه روش‌هایی می‌توان باعث کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام شد، این مقاله را از دست ندهید.

تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت انجام می‌شود؟

اینستاگرام بیش از 45 میلیون کاربر ایرانی دارد که فضای بسیار مناسبی جهت انجام تبلیغات برای شما فراهم می‌کند؛ اما از چه راه‌هایی می‌توانیم تبلیغات اینستاگرام انجام دهیم؟ در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات اینفلوئنسری

اینفلوئنسر‌ها کسانی هستند که افراد زیادی آن‌ها را دنبال می‌کنند. اینفلوئنسرها روی دنبال‌کنندگان خود تاثیر زیادی می‌گذارند. برای مثال اگر یک اینفلوئنسر خانه‌دار، محصول یا برند خاصی را به فالوور‌هایش معرفی کند، افراد به حرف او اعتماد می‌کنند و کسب‌وکار اثر این تبلیغ را در فروش خود احساس خواهد کرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ بالا‌ترین نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را دارد و اگر بتوانید این تبلیغات را درست انجام دهید، نان‌تان در روغن است. منظور از درست انجام‌دادن این تبلیغات را در ادامه مقاله بیشتر باز خواهیم کرد.

اگر کمی هزینه کنید و به اینفلوئنسر اجازه دهید محتوای تبلیغات را خودش تولید کند، تبلیغ موثر‌تر بوده و چند برابر پولی که خرج می‌کنید، به دست خواهید آورد. با این تبلیغات در‌ واقع، اجازه می‌دهید به‌جای شما، یک فرد مورد اعتماد مردم، مزیت‌هایتان را به آن‌ها بگوید.

تبلیغات اینفلوئنسری

تبلیغات بازدیدی

تبلیغات بازدیدی نوعی از تبلیغات اینستاگرام است که در آن به‌صورت همزمان در چند پیج نمایش داده می‌شوید و فقط به اندازه بازدیدی که تبلیغ شما می‌خورد، پول پرداخت می‌کنید.

این تبلیغات را می‌توانید به‌راحتی در پلتفرم جریان انجام دهید. تیم ما به‌صورت هوشمند چند پیج را با توجه به کسب‌و‌کارتان انتخاب می‌کند. البته در‌صورت تمایل می‌توانید لیست پیج‌ها را ویرایش کنید. تبلیغ شما بالا می‌ماند تا تعداد بازدید درخواستی‌تان کامل شود.

 

 

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام


بیشتر بخوانید: تبلیغات نمایشی (cpm) چیست و چه موقع از آن استفاده می‌شود؟


تبلیغات تعرفه‌ای

در تبلیغات تعرفه‌ای اینستاگرام، تبلیغ شما در مدت زمان مشخص که معمولا 12 ساعت تا یک روز است، در یک پیج به‌صورت پست یا استوری نمایش داده می‌شود.

خب حالا که با انواع روش‌های تبلیغات اینستاگرامی آشنا شدیم، وقت بحث خوش ذخیره پول است! در ادامه یاد می‌گیریم چه چیز‌هایی باعث کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام می‌شوند.

تبلیغات تعرفه‌ای اینستاگرام

چگونه هزینه تبلیغات در اینستاگرام را کاهش دهیم؟

همیشه تخفیف‌گرفتن از مدیر پیج تنها راه کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام نیست! اصلا گاهی این چک‌و‌چانه‌زدن برای شما مقدور نمی‌شود، مخصوصا وقتی ارتباطتان با مدیر‌های پیج مجازی است و قرار است همزمان تبلیغ شما در چندین پیج نمایش داده شود.

پس چاره چیست؟ کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام از چه راه‌های دیگری ممکن است؟ یک جواب درست برای این سوال بالا‌بردن بازدهی تبلیغ است! برای مثال اگر با 10 میلیون تومان سرمایه، 100 مشتری جدید گرفتید؛ اما در کمپین بعدی‌تان، با همین مقدار سرمایه، 200 مشتری جدید را ثبت‌کردید، توانسته‌اید در کمپین جدید هزینه جذب هر مشتری را کاهش دهید.

پس همیشه نیاز نیست مقدار پول کمتری مصرف کنید، بلکه اگر نتیجه بهتری بگیرید، هزینه‌ها را کاهش داده‌اید.

نکات زیر می‌تواند به شما در کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام کمک کند:

در انتخاب پیج دقت کنید

انتخاب یک پیج نا‌مناسب نه‌تنها کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام را غیر‌ممکن می‌کند، بلکه هیچ نتیجه خاصی هم به شما نخواهد داد.
پیج مناسب پیجی است که دو فاکتور زیر را داشته باشد:

1) نرخ اینگیجمنت بالا

حتی اگر پیجی میلیونی برای تبلیغاتتان پیدا کنید؛ ولی فالوور‌هایش با آن تعامل خوبی نداشته باشند، تبلیغات در این پیج بی‌فایده است!

نرخ اینگیجمنت در‌واقع نشانه قدرت نفوذ آن پیج روی فالوور‌هایش است. نگران محاسبات این نرخ هم نباشید. در جریان ثبت‌نام و بعد اقدام به ساخت کمپین کنید. وقتی به لیست کامل پیج‌های جریان رسیدید، می‌توانید نرخ تعامل آن را هم چک کنید.

2) موضوعی متناسب با پیج شما

تبلیغ زیورآلات گران‌قیمت در یک پیج مربوط به تکنولوژی که تازه نرخ اینگیجمنت بالایی هم داشته باشد، به درد نمی‌خورد! چرا؟ چون درصد مشتری‌های زیورآلات در این پیج خیلی کمتر است! به جای آن همین تبلیغ را به پیج مد و استایل بدهید، نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت.

ساده‌تر بگویم؛ پیجی را انتخاب کنید که مشتری بالقوه شما آن را دنبال می‌کند تا کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام ممکن شود.

خلاقانه و متفاوت تبلیغ کنید

اگر می‌خواهید به چشم بیایید، باید متفاوت و خلاق باشید! یک مداد آبی بین 20 مداد قرمز به چشم می‌آید. سعی کنید تبلیغات را طوری طراحی کنید که توجه کاربران را جلب و آن‌ها را به کلیک روی اکانت شما تحریک کند.

از تصاویر و ویدئو‌های جذاب استفاده کنید. اینستاگرام یک شبکه بصری است و هرچه کیفیت تصویر شما بالا‌تر باشد، احتمال بیشتری دارد که جلب‌توجه کنید.
متن تبلیغ یا سناریوی ویدیو را هم بادقت انتخاب کنید. یک متن خوب می‌تواند برای شما بفروشد و بازده را بالا ببرد.

مقدمات ورود مشتری به پیجتان را آماده کنید

فرض کنید که یک تبلیغ خوب انجام داده‌اید و کلی مشتری به پیج شما آمد، خب اگر شما آماده میزبانی نباشید، مشتری همان جا راهش را کج می‌کند، دمش را روی کولش می‌گذارد و می‌رود!

  • نکات زیر را قبل از ورود مشتری رعایت کنید:
  • بایوی خوبی بنویسید، اطلاعات کامل برندتان را فراموش نکنید
  • هایلایت‌های مرتب و دقیقی داشته باشید، اطلاعاتی را که مشتری زیاد به آن‌ها نیاز پیدا می‌کند، هایلایت کنید
  • شماره تماس، حضوری یا نشانی سایت را حتما ذکر کنید
  • عکس پروفایل‌ باکیفیت و مرتبط به پیج داشته باشید
  • قبل از تبلیغات چک کنید محتوای پست‌هایتان مفید و جذاب باشد، اگر نیست ابتدا تولید محتوا کنید و بعد سراغ تبلیغ بروید
  • فالوور‌های واقعی داشته باشید و با فالوور فیک واقعی‌ها را فراری ندهید

نمونه بایوی خوب را در عکس زیر ببینید:

نمونه بایوی خوب برای اینستاگرام

بی‌هدفی هزینه‌ها را بالا می‌برد

وقتی هدفی نداشته باشید، به هر دری می‌زنید و در آخر به چیز خاصی هم نمی‌رسید! البته به هر دری زدن هم هزینه دارد و در‌ آخر بدون بازده و پیشرفت شما می‌مانید و حوضتان!

یک هدف دقیق، قابل‌اندازه‌گیری و انگیزه‌بخش انتخاب کنید. برای مثال بگویید می‌خواهم تعداد فروشم را 20 درصد افزایش دهم.

حالا می‌توانید فقط کارهایی را انجام دهید که در راستای این هدف است و در نتیجه، شاهد کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام باشید؛ مثلا اگر اقدام تبلیغاتی فقط باعث بالا‌بردن آگاهی از برند شما می‌شود، آن را حذف کنید، چون هدف فعلا فروش است.


بیشتر بخوانید: تبلیغ محصول با روش‌های پربازده و موثر


حتما نتیجه کمپین‌تان را بررسی کنید

مهم نیست در کمپین قبلی‌تان چقدر پول خرج کرده‌اید، اگر دنبال کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام هستید، باید مو را از ماست بیرون بکشید و بررسی کنید کجا خوب کار کردید که تکرار شود و کجا نیازمند اصلاح است.

اگر این کار را انجام ندهید خودتان به دست خودتان هزینه‌های اضافی گذشته را تکرار کرده‌اید! یک دفتر بگذارید و نقاط قوت و ضعفتان را در کمپین‌های قبلی بنویسید.

اگر تبلیغاتتان را با جریان انجام دهید، خواهید دید که ما این کار را برای شما خیلی راحت‌ کرده‌ایم. پس از پایان کمپین و حتی طی اجرای آن، اطلاعات کاملی از عملکردتان را در اختیار شما می‌گذاریم تا سهم خود را در کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام شما ایفا کرده باشیم، البته این تنها راه ما برای کمک به کم‌کردن هزینه‌ها نیست و در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

جریان، پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

پلتفرم جریان در تمام مراحل تبلیغات اینستاگرامی اینجاست تا به شما کمک کند. ما تضمین بهترین تعرفه را به شما می‌دهیم که همین امر مستقیما باعث کاهش هزینه تبلیغات در اینستاگرام می‌شود. همچنین لیست کامل جریان، پیج‌ها را در دسته‌بندی‌های مشخص قرار داده تا راحت‌تر بتوانید پیج مرتبط با کسب‌و‌کارتان را پیدا کنید.

از این‌ها گذشته جریان مسئولیت کامل اجرای کمپین شما را به عهده می‌گیرد تا هیچ اختلالی ایجاد نشود.

اگر نیاز به مشاوره هم داشتید، تیم ما در تمامی مراحل کنار شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.