آیا اکانت بیزینس اینستاگرام رایگان است؟

مزایای اکانت بیزینس اینستاگرام برای کسب و کارها

یکی از جذاب‌ترین اکانت‌های اینستاگرام برای کسب‌وکارها، برندها و اینفلوئنسرها، اکانت بیزینس اینستاگرام است که به خاطر امکانات آنالیتیکس برای بررسی و ارزیابی محتوا و مخاطبان بسیار کارآمد شناخته می‌شود. اما استفاده از این اکانت به همه افراد پیشنهاد نمی‌شود. در ادامه همراه باشید تا انواع اکانت اینستاگرام را بشناسیم.

انواع اکانت اینستاگرام

اینستاگرام به همان اندازه که محبوب است، کاربری آسانی هم دارد. در ۶ سال گذشته اینستاگرام سریع‌ترین شبکه اجتماعی در حال رشد بوده و به همین دلیل به یکی از قوی‌ترین پلتفرم‌های تبلیغاتی تبدیل شده است. در این شبکه اجتماعی دو نوع اکانت وجود دارد که کاربران صفحات خود را برای کاربری صحیح‌تر به یکی از این دو نوع اکانت اینستاگرام تبدیل می‌کنند.

۱.  اکانت بیزینس اینستاگرام (Business Account)

اگر می‌خواهید از اینستاگرام برای توسعه کسب‌وکار خود استفاده کنید، به یک اکانت بیزینس نیاز خواهید داشت. این اکانت برای اینفلوئنسرها، عکاسان حرفه‌ای، بلاگر‌ها، صاحبان فروشگاه‌های آنلاین، مشاوران و مربیان، ‌کسب‌وکارها،‌ نویسنده‌ها و دیگر افراد صاحب کسب‌وکارهای کوچک یا بزرگ مناسب است. اما اگر فقط می‌خواهید که با دوستان خود ارتباط باشید یا عکس‌ها و ویدیوهایی منتشر کنید، اکانت پرسونال (شخصی) اینستاگرام برای شما مناسب خواهد بود. همچنین اکانت بیزینس اینستاگرام به کسب‌وکارها کمک کرده تا بدون شکستن قوانین حضور در شبکه‌های اجتماعی، کسب‌وکار خود را معرفی کرده و مخاطبان بیشتری جذب کنند. اگر قصد افزایش فروش، آگاهی از برند و تبلیغات دارید، این اکانت برای شما مناسب خواهد بود.

۲. اکانت پرسونال یا شخصی اینستاگرام (Personal Account)

بسیاری از کاربران اینستاگرام، این شبکه اجتماعی را به دلیل آنکه پنجره‌ای جدید به زندگی شخصی افراد باز کرده است محبوب می‌دانند. به همین دلیل بسیاری از افراد از اکانت پرسونال یا شخصی برای اشتراک‌گذاری زندگی خود و ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می‌کنند. بااین‌حال افرادی مانند بلاگرها یا اینفلوئنسرها هم می‌توانند از این نوع اکانت اینستاگرام برای تمرکز بیشتر روی پست‌های شخصی و نه کسب‌وکاری بهره ببرند. اکانت پرسونال یا شخصی اینستاگرام معمولا ارگانیک ریچ (Organic Reach) بیشتری نسبت به اکانت بیزینس داشته و این امکان را به کاربر می‌دهد تا صفحه خود را به چندین صفحه فیسبوک به صورت همزمان متصل کند. با تغییر اکانت شخصی به بیزینس ارگانیک، ریچ صفحات معمولا افت می‌کند، چرا که هر نوع اکانت اینستاگرام دارای الگوریتم مخصوص به خود است و این شبکه اجتماعی محتوای شما را متناسب با نوع اکانت شما بررسی می‌کند. به همین دلیل اگر محتوای شخصی دارید، بهتر است که صفحه خود را شخصی نگه دارید.

مزایای بیزینس پروفایل اینستاگرام

تفاوت اصلی اکانت بیزینس با اکانت شخصی در گزارش‌دهی، آمار و ابزار آنالیتیکس است. شما در این اکانت می‌توانید از امکانت تبلیغاتی اینستاگرام بهره برده، به استوری خود لینک اضافه کنید و دکمه‌های تماس در صفحه پروفایل خود بگذارید. همچنین در این نوع اکانت می‌توان اطلاعات مربوط به فعالیت‌ها، مخاطبان و محتوا را بررسی کرد.

  • فعالیت (Activity)

شما می‌دانید که چه تعداد فالورر دارید، اما آیا می‌دانید که چند نفر از آن‌ها شما را می‌بینند؟ برگه فعالیت در اکانت بیزینس اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا ببیند که چه تعداد مخاطب با شما در هفته گذشته تعامل برقرار کرده‌اند. تعداد افرادی که از صفحه شما بازدید یا روی لینک وب‌سایت‌ شما کلیک کرده‌اند را میتوانید از این قسمت ببینید. همچنین می‌توانید فعالیت خود را با هفته گذشته مقایسه کنید.

  • محتوا (Content)

شما تعداد لایک‌ها و کامنت‌های هر پست خود را می‌توانید متوجه شوید، اما چند نفر واقعا پست‌های شما را می‌بینند؟ برگه محتوا در اکانت بیزینس اینستاگرام، تعداد ایمپرشن‌های هر پست (Impression) را به شما نشان می‌دهد. برای مثال می‌توانید بررسی کرده و ببینید که کدام هشتگ‌ها به رشد اکانت شما کمک می‌کنند. در این برگه فقط اطلاعات مربوط به پست‌ها را نخواهید دید، بلکه می‌توانید آمار استوری‌ها و تبلیغات را هم بررسی کنید.

  • مخاطبان (Audience)

اگر برایتان جای سوال است که توانسته‌اید مخاطب هدف خود را جذب کنید یا نه، به برگه مخاطبان در اکانت بیزینس اینستاگرام بروید. در این برگه شما می‌توانید مکان، سن و جنسیت مخاطبان خود را ببینید. همچنین این قسمت به شما نشان می‌دهد که مخاطبانتان بیشتر در چه ساعت‌ها و روزهایی فعال هستند. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید برای انتشار پست‌های خود زمان‌بندی کنید.

اینستاگرام و کسب‌وکارها

قدرت تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ در حال تغییر است. این شبکه اجتماعی در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای حضور برند‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ است. افزایش فروش، جلب اعتماد، افزایش وفاداری مشتریان و افزایش آگاهی از برند بعضی از هدف‌هایی است که کسب‌وکارها در اینستاگرام آن را دنبال می‌کنند. چهار نفر از هر پنج کاربر حداقل یک صفحه مربوط به برند یا کسب‌وکارها را دنبال می‌کنند؛ چرا که برخلاف تبلیغات سنتی، در این شبکه اجتماعی خود کاربر انتخاب می‌کند که چه تبلیغاتی را از چه برندهایی ببیند. یک سوم کاربران اینستاگرام از این شبکه اجتماعی به صورت آنلاین خرید می‌کنند.

انقلاب تجربه خرید آنلاین از اکانت بیزینس اینستاگرام

اکانت بیزینس اینستاگرام رایگان است؟

استفاده از اکانت بیزینس اینستاگرام رایگان است و می‌توانید به ابزارهای بررسی محتوا، مخاطبان، آنالیتیکس و … به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. تنها تبلیغات و محتوای ترویج داده شده در این شبکه اجتماعی برای اکانت‌های بیزینس شامل هزینه است. شما برای استفاده از خدمات (Ads) و (Promoted Content) در این نوع اکانت باید هزینه پرداخت کنید. البته تولید محتوای باکیفیت شامل عکس‌ها، گرافیک‌ها، ویدیوها و حتی تدوین استراتژی بازاریابی اینستاگرام می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد و فرقی نمی‌کند که اکانت شخصی داشته باشید یا بیزینس.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *