چگونه اینفلوئنسر شویم

چگونه اینفلوئنسر شویم و از این راه کسب درآمد کنیم؟

این روزها اینفلوئنسر بودن یک شغل محسوب می‌شود که اتفاقاً می‌تواند درآمد بالایی هم داشته باشد. اینفلوئنسری شغلی نوظهور است که شاید همچنان از دید خیلی افراد نان و آب نشود! اما اگر اندک اطلاعاتی در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ که شاخه‌ای از دیجیتال مارکتینگ است داشته باشید، دیگر اهمیتی به حرف آن دسته از افراد نمی‌دهید.

قبلاً در دو مقاله «اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و اینفلوئنسر کیست» و «چگونه یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق داشته باشیم» به‌طور مفصل درمورد این شاخه از دیجیتال مارکتینگ و زیر و بم آن حرف زدیم. گفتیم اینفلوئنسرها افرادی هستند که بر جماعتی تاثیرگذار باشد و اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی استفاده از این افراد برای پیشبرد اهداف کسب‌وکارها. اینکه چگونه استفاده از اینفلونسرها به برندها کمک می‌کند، چه اینفلوئنسری برای هر برند مناسب است، روش‌های همکاری با آن‌ها، مقدار هزینه‌ای که باید متقبل شویم و … همه مواردی هستند که در دو مقاله قبلی به‌ آن‌ها پرداختیم. هدف این مقاله این است که ببینیم چگونه اینفلوئنسر شویم و از این راه کسب درآمد کنیم؟ پیش از هرچیزی باید ایده‌هایی که می‌توانیم برای شروع کار از آن‌ها استفاده کنیم را بدانیم.

ایده هایی برای اینفلوئنسر شدن

اول از همه باید بدانید به چه چیزی علاقه دارید. ممکن است این روزها اینفلوئنسر شدن در صنعت غذا نتیجه خوبی داشته باشد (فارغ از بحث رقابت سنگین)، اما شما به‌هیچ‌عنوان آدم شکم‌پرستی نباشید. برای اینفلوئنسر شدن سعی نکنید به چیزی تبدیل شوید که نیستید، خودتان باشید و با تمرکز بر علایقتان مسیر را انتخاب کنید. ایده‌هایی که در ادامه آورده‌ایم، راه را برای رسیدن به پاسخ چگونه اینفلوئنسر شویم؟ هموار می‌کنند. یادتان باشد که این موارد صرفاً ایده هستند. اینکه کدام یک مناسب شماست، موضوعی است که تصمیم‌گیری دررابطه با آن دست خودتان را می‌بوسد. می‌توانید در هرکدام از اصناف زیر که فکر می‌کنید به آن علاقه دارید اینفلوئنسر باشید. فرقی نمی‌کند اینستاگرامر باشید یا یوتیوبر و بلاگر، مهم تاثیرگذار بودن است. یک نکته را فراموش نکنید. به‌شدت توصیه می‌شود که اگر تمایل به موفق شدن دارید، فقط یک صنف را انتخاب کنید. دلیلش را متوجه خواهید شد.

ایده هایی برای اینفلوئنسر شدن

 • غذا و خوراکی
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • گردشگری و سفر
 • خودرو و وسایل نقلیه
 • تکنولوژی
 • بازی‌های ویدیویی
 • اسباب‌بازی
 • ورزش‌های هیجانی
 • موسیقی
 • پوشاک و البسه
 • دکوراسیون داخلی
  و …

همان‌طور که مشاهده کردید تقریباً می‌توان در هر صنفی اینفلوئنسر بود. پس هروقت برایمان سوال پیش آمد چگونه می‌توانیم اینفلوئنسر شویم؟ اول از همه باید دنبال علایقمان بگردیم.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

بعد از پیدا کردن ایده مناسب، وارد فاز اجرایی می‌شویم. اینکه راه اینفلوئنسر شدن چیست؟ در این مقاله این مسیر را به 5 مرحله تقسیم کرده‌ایم.

 1. پیدا کردن نیچ مناسب: حتی اگر قصد دارید فراگیر شوید، در ابتدا باید از یک گوشه شروع کنید. بالاتر گفتیم که بهتر است تنها یک علاقه را انتخاب کنید، دلیلمان همین مرحله اول اجرا بود. پیدا کردن نیچ مناسب. مثلاً اگر قرار است در حوزه غذا و خوراکی اینفلوئنسر باشید، برای شروع کارتان فقط بر صبحانه تمرکز کنید.سپس باگذر زمان و افزایش شهرت می‌توانید به‌تمام کوچه‌پس‌کوچه‌های این صنعت قدم بگذارید.
 2. پیدا کردن کانال یا کانال‌های مناسب: اینکه عمده یا تمام فعالیتتان روی کدام شبکه اجتماعی باشد، تصمیم شماست. می‌توانید تمام تمرکزتان را روی یک کانال بگذارید و دیگر کانال‌ها را حساب نکنید، یا اینکه می‌توانید زمان خود را تقسیم کنید. در ایران پرطرفدارترین کانال برای اینفلوئنسرها اینستاگرام است. گرچه نمی‌توان از افزایش محبوبیت روزانه یوتیوب و ثبات بلاگ چشم‌پوشی کرد.
 3. برنامه‌ریزی برای خلق محتوای مناسب: شاید هیچ‌چیزی مهم‌تر از محتوای باکیفیت نباشد. محتوایی که هم حوصله‌سربر نباشد و هم ارزشی برای مخاطبتان ایجاد کند. به‌عنوان یک اینفلوئنسر باید گوشه بازار خودتان را کاملاً بشناسید و لحن و شکل محتوایتان متناسب علایق آن‌ها باشد. ممکن است مخاطبانتان علاقه‌مند به پادکست باشند یا ممکن است جز ویدیو برای هیچ شکل دیگری از محتوا وقت نگذارند. این‌ها اطلاعاتی است که باید کسب کنید.
 4. ارتباط‌گیری و شبکه‌سازی: اینکه چگونه اینفلوئنسر شویم تا حد خیلی زیادی به این بستگی دارد که چقدر با دیگران ارتباط بگیریم و بتوانیم شبکه‌سازی کنیم. اینفلوئنسری که تنها باشد به‌هیچ کار نمی‌آید. پس اگر آدم گوشه‌گیری هستید و برقراری ارتباط با دیگران برایتان کار راحتی نیست، بیخیال این کار شوید. این شبکه‌سازی هم باید با دنبال‌کنندگانتان باشد و هم با دیگر افراد فعال در صنفتان.
 5. حفظ تداوم: قرار نیست امروز شروع کنید و فردا اینفلوئنسر شوید. صبوری و دلسرد نشدن از واجبات رسیدن به این مهم است. حفظ تداوم و پایبندی به استراتژی‌ای که نوشته‌اید یکی از اصلی‌ترین جواب‌هایی است که می‌توان در پاسخ چگونه اینفلوئنسر شویم داد. البته فراموش نکنید استراتژی‌ای خوب است که انعطاف‌پذیر باشد و درصورت لزوم تغییر کند.

چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم؟

چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم

همان‌طور که در ابتدای این مقاله گفتیم، اینفلوئنسر بودن یک شغل است که می‌تواند خیلی پردرآمد باشد. سیستم کلی درآمدزایی از طریق اینفلوئنسری به این شکل است که یک برند مرتبط در حیطه فعالیتتان از شما می‌خواهد که آن‌ها را معرفی کنید. ممکن است برند موردبحث تصمیم بگیرد برای مدتی مشخص اسپانسر شما باشد، یا اینکه فقط برای یکبار تبلیغات سراغ شما بیاید. قیمت هم بسته به شهرت و کیفیت کاری است که ارائه می‌کنید. مسئله اصلی این است که چقدر تاثیرگذارید. هرچقدر این تاثیرگذاری بیشتر باشد، برندها برای همکاری با شما بیشتر ترغیب می‌شوند. شفافیت، صداقت، برخورد صمیمانه و نقش بازی نکردن جزو مواردی هستند که بر تاثیرگذاری هرچه بیشتر یک اینفلوئنسر نقش به‌سزایی دارند.

جمع‌بندی: چگونه اینفلوئنسر شویم؟

هرآنچه ما در این مقاله گفتیم راهنمایی برای شروع کار بود، جواب سوال‌هایی که در مسیر پیش می‌آیند در همان مسیر است. باید شروع کنید تا بفهمید. اگر دنبال ایده برای اینفلوئنسر شدن هستید، باید بدانید به‌چه چیزی علاقه دارید. باید گوشه‌ای از صنف موردنظرتان را انتخاب کنید و پس از فتح آن گوشه سراغ بازارهای بزرگ‌تر بروید. باید بدانید در چه کانالی و با چه محتوایی حضور داشته باشید. کیفیت محتوا را فراموش نکنید. روزبه‌روز باید بهتر شود. اگر بتوانید تاثیر زیادی بر مخاطبانتان بگذارید، برندهای صنف خودتان سراغتان می‌آیند و شروع به کسب درآمد می‌کنید.
اگر این مطلب مفید بود، آن را با دوستانتان که قصد اینفلوئنسر شدن دارند به‌اشتراک بگذارید.

تبلیغات اینستاگرامی کسب و کار خود را به جریان بسپارید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *