تحلیل پیج رقبا

لیست سایت‌های موزیک بدون کپی رایت برای اینستاگرام و یوتیوب

استفاده از موزیک‌های بدون کپی رایت یا دارای حق انتشار از مهم‌ترین قوانین برای پست‌گذاری در پلتفرم‌های مختلف ازجمله اینستاگرام و یوتیوب است.

ممکن است پس از انتشار پست خود در اینستاگرام خطایی دریافت کنید یا محتوای شما حذف شود یا در یوتیوب محتوای شما بازدید خوبی دریافت کرده باشد؛ اما درآمدی از آن نداشته باشید. یکی از اصلی‌ترین دلایل مواجه‌شدن با این مشکلات، حق کپی رایت موسیقی موجود در محتوای شما است. برای رفع این مشکلات راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا موثرترین روش‌های حل آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

قانون کپی رایت چیست؟

منظور از قانون کپی رایت، حق تکثیر یا انتشار است. برای مثال، استفاده از موزیک‌های بدون کپی رایت در پلتفرم‌های اینستاگرام و یوتیوب به‌سادگی امکان‌پذیر نیست و مشکلاتی را به‌همراه دارند.

به‌طور‌کلی، تنها کسی که یک اثر را به‌وجود می‌آورد امکان استفاده از آن را دارد. به‌عبارتی دیگر، می‌توان گفت به حق انحصاری یک فرد در رابطه با انتشار، تولید و فروش اصل یک محصول حق کپی رایت گفته می‌شود.

هدف اصلی از اعمال این قانون، محافظت و ارزش قائل‌‌شدن برای زمان، تلاش و خلاقیت پدیدآورنده اثر است.

قانون کپی رایت در اینستاگرام و یوتیوب نیز بسیار حائز اهمیت است. به‌‌عبارتی، بدون اجازه صاحبان موسیقی پست‌ها و عکس‌ها نمی‌توانید آن‌ها را در کانال و صفحه خود به اشتراک بگذارید.

برای پست‌ها و استوری‌های منتشر‌شده در اینستاگرام و یوتیوب نیاز است از موسیقی‌های بدون کپی رایت استفاده کنید.

اهمیت استفاده از موزیک‌های بدون کپی رایت در پست‌ها

همان طور که تا اینجا گفتیم، به‌دلیل اهمیت استفاده از موسیقی‌های بدون کپی رایت نمی‌توان از هر موزیکی در انتشار محتوا در پلتفرم‌های یوتیوب و اینستاگرام استفاده کرد.

در صورت استفاده از موسیقی دارای حق کپی رایت بخشی از مشکلات به‌وجودآمده برای محتوای شما عبارتند از:

  • مشکلات قانونی: به‌دلیل عدم استفاده از آهنگ‌های بدون کپی رایت ممکن است برخی جریمه‌ها نظیر محدودیت اعمال محتوا، یا بسته‌شدن صفحه اینستاگرام و یوتیوب اعمال شود
  • حذف محتوا: پستی که در پلتفرم اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید، حذف خواهد شد. پست اشتراک‌گذاری‌شده در یوتیوب همیشه حذف نخواهد شد؛ بلکه ممکن است درآمد حاصل از ویدیو به حساب صاحب اثر منتقل شود
  • نشر محتوای غیرقانونی: استفاده از موزیک های دارای حق کپی رایت، محتوای شما را غیرقانونی جلوه می‌دهد. به‌ همین ‌دلیل محدودیت‌هایی در انتشار آن به‌وجود می‌آورد. با استفاده از موزیک‌های فاقد کپی رایت می‌توانید پست‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف بدون محدودیت قانونی نشر دهید
  • انعطاف‌ناپذیری در استفاده: استفاده از موزیک‌های دارای حق کپی رایت در پست‌ها باعث ایجاد برخی مشکلات و محدودیت در زمینه تجاری، تغییرات و عدم حق نشر خواهد شد

چاره چیست؟ با دانلود موسیقی بدون کپی رایت برای انتشار پست‌های خود در پلتفرم‌های مختلف می‌توانید از به‌و‌جودآمدن این مشکلات جلوگیری کنید.

در بخش‌های بعدی مقاله، منابع دانلود این موسیقی‌ها را معرفی می‌کنیم؛ ولی قبل از آن باید به این سؤال پاسخ دهیم که در مرحلهٔ اول، چگونه کپی‌رایت داشتن یک آهنگ را تشخیص دهیم.

موزیک بدون کپی رایت

از کجا بفهمیم موزیک کپی رایت دارد؟

نحوه تشخیص این موضوع که یک موزیک دارای حق کپی رایت است یا نه، به نوع پلتفرم مورد استفاده شما بستگی دارد. برای مثال، هنگام استفاده از برخی موزیک‌ها در یوتیوب پیش از آن‌که ویدئوی خود را آپلود کنید، حق انتشار یا عدم وجود آن مشخص خواهد شد.

به‌ این ‌صورت که پس از بارگذاری ویدئو و کامل‌ شدن پردازش آن، در قسمت CHECKS اخطار کپی‌رایت و تاثیر آن بر کسب درآمد از یوتیوب نمایش داده می‌شود.

یکی دیگر از راه‌های تشخیص موزیک‌های بدون کپی رایت برای استفاده در اینستاگرام و یوتیوب جست‌و‌جوی عبارت Check Music for Copyright در گوگل است. پس از آن سایت‌های کاربردی برای تشخیص کپی رایت موزیک‌ها برای شما نمایش داده می‌شوند.

برای استفاده از موسیقی‌های ایرانی در پست‌های خود، می‌توانید موسیقی دلخواهتان را از سایت‌های ایرانی دانلود کنید. سپس توسط سایت‌های eproves.com و easysong.com که از برترین منابع تشخیص کپی رایت هستند، وضعیت آن‌ها را بررسی کنید.


بیشتر بخوانید: ۲۰ راهکار موثر برای افزایش فالوور اینستاگرام


منابع دانلود موزیک‌های بدون کپی رایت

آشنایی با منبع موزیک‌های فاقد کپی رایت به شما در پست‌گذاری قانونی و بدون دردسر در پلتفرم‌های مربوطه کمک زیادی می‌کند. ۸ مورد از برترین منابعی که می‌توان موزیک‌های بدون کپی رایت را از آن‌ها دریافت کرد، عبارتند از:

sound collection

با استفاده از موزیک‌های sound collection از فیسبوک، با اخطار کپی رایت مواجه نخواهید شد. موزیک‌های این وبسایت برای محتوای اینستاگرام شما قابل استفاده هستند.

Pixabay

در وبسایت Pixabay امکان جست‌و‌جوی پیشرفته موزیک‌ها فراهم شده است. آهنگ‌های موجود در این وبسایت برای پلی گیم و پلتفرم‌های پست‌گذاری مناسب هستند.

Icons8

3 دسته آهنگ بر اساس تم (Theme)، مود (mood) و سبک در وبسایت lcons8 وجود دارد تا شما به راحتی بتوانید موزیک موردنظرتان را بیابید. موزیک‌ها با پسوند MP3، کیفیت بالا و به‌صورت رایگان در دسترس هستند.

NoCopyrightSounds

استفاده از موزیک‌های بدون کپی رایت کانال یوتیوب NoCopyrightSounds برای محتواهای خلاقانه یوتیوب و اینستاگرام توصیه می‌شود.

Audio library

در این منبع بسیاری از موسیقی‌های بدون کپی رایت قرار دارد. این منبع از پرطرفدارترین کانال‌های Youtube برای دانلود موسیقی رایگان و بدون کپی رایت برای پست‌گذاری در برنامه‌های مختلف است.

Mixkit

با استفاده از وبسایت MixKit برای دریافت آهنگ‌های بدون حق کپی رایت، نیازی به ثبت‌نام ندارید و به‌راحتی می‌توانید به آهنگ موردنظرتان دسترسی پیدا کنید.

Thematic

آهنگ‌های موجود در وبسایت Thematic به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند؛ اما باید به قوانین در نظر‌ گرفته ‌شده توجه نمایید. پس از ثبت‌نام، دسترسی شما به آهنگ‌های موجود در این منبع آزاد خواهد شد.

cc Hound

سایت cc Hound به‌دلیل قرار دادن فیلتر در بین تمامی موزیک‌های خود، به‌عنوان بهترین منبع موسیقی برای تولید محتوای اینستاگرام و یوتیوب شناخته شده است.

شما می‌توانید موزیک‌های فاقد کپی رایت جهانی را در این منابع بیابید. برخی از آهنگ‌های ایرانی بدون کپی رایت برای اینستاگرام و یوتیوب نیز در این منابع موجود هستند.

جریان؛ پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های مجازی

در این مقاله، آنچه برای استفاده از موزیک‌های بدون کپی رایت و استفاده از آن‌ها برای پست‌گذاری موردنیاز است، در اختیار شما قرار داده شد.

شما می‌توانید با استفاده از منابعی که ذکر شد، مشکل کپی رایت موسیقی محتوای اینستاگرام و یوتیوب خود را حل کنید. پس از آن با استفاده از خدمات پلتفرم جریان، بازدید محتواهای اشتراک‌گذاری‌شده در این ۲ پلتفرم را افزایش دهید.

با ثبت‌نام در این پلتفرم، پیش از دریافت خدمات تبلیغ و افزایش بازدید، توسط تیم حرفه‌ای جریان مشاوره رایگان دریافت خواهید کرد. پس از دریافت خدمات نیز تیم پشتیبانی برای رفع مشکلات و پاسخ به سوالات شما همراهتان هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.