فونت فارسی اینستاگرام

چگونه فونت فارسی بیو و استوری اینستاگرام را تغییر دهیم؟

آیا تا به‌حال توجه کرده‌اید که برندها و اینفلوئنسرها چگونه با استفاده از فونت‌‌های منحصربه‌فرد، پیج اینستاگرام خود را جذاب‌تر می‌کنند؟ سفارشی‌سازی فونت فارسی اینستاگرام باعث جذابیت پیج و برجسته‌تر شدن محتوای شما می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با استفاده مداوم از چند فونت خاص و زیبا برند خود را در اینستاگرام خلاقانه‌تر جلوه دهید.

استفاده از فونت‌های جذاب راهی است که اکانت‌های مختلف برای نشان دادن خلاقیت و خاص بودن برند خود استفاده می‌کنند. به نوعی می‌توان گفت فونت‌ها می‌توانند مشخص کننده و معرف برند شما باشند. به سادگی می‌توانید با استفاده از روش‌های معرفی شده در این مقاله چندین فونت‌ فارسی اینستاگرام جذاب برای بیو، پست و استوری‌ها ایجاد کرده و اکانت خود را برجسته‌تر کنید.

در مقاله پیش رو با اپلیکیشن‌ها و سایت‌های متنوعی آشنا می‌شوید که توسط آنها می‌توانید به‌راحتی از بین چندین فونت متنوع، فونت مناسب را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

چرا فونت اینستاگرام را تغییر بدهیم؟

بنا به سه دلیل زیر مهم است که فونت اینستاگرام خود را تغییر بدهیم.

برجسته سازی پیج: اینستاگرام یکی از خلاقانه‌ترین پلتفرم‌ها میان رسانه‌های اجتماعی گوناگون است. بسیاری از طراحان، مبتکران و هنرمندان از این پلتفرم برای نمایش کارهای خود استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از برندها نیز با برجسته نشان دادن نقاط قوت و خلاقیت‌های خود در اینستاگرام برای جلب نظر مخاطبان به رقابت می‌پردازند.

بنابراین از نظر خلاقیت، سطح رقابت‌ها در اینستاگرام بسیار بالاست. استفاده از فونت‌های سفارشی می‌تواند راهی برای متفاوت جلوه دادن پیج اینستاگرام شما و برجسته شدن آن باشد.

نمایش خلاقیت: رسانه‌های اجتماعی فرصت‌های زیادی برای نشان دادن خلاقیت در اختیار کاربران قرار می‌دهند. تغییر فونت متن نیز روشی برای نمایش خلاقیت است.

دنبال کردن ترندهای جدید: یکی از نکات باورنکردنی اینستاگرام سرعت بالای ظهور ترندهای جدید در این پلتفرم است. کاربران نیز باید با این ترندهای جدید به سرعت همگام شوند. زیرا اگر ترندهای جدید را دنبال نکنید و پروفایل خود را با استفاده از فونت‌های مدرن و جذاب آپدیت نکنید، معمولا بعد از مدتی از دید فالوئرهایتان منسوخ و قدیمی به نظر می‌آیید.

با توجه به تمام این حرف‌ها در حال حاضر استفاده از فونت‌های سفارشی در اینستاگرام در بین اینفلوئنسرها و برندها رواج دارد. پس وقت آن رسیده که شما نیز تغییر فونت را امتحان کنید. در ادامه این مقاله با روش‌های مختلف تغییر فونت فارسی اینستاگرام در بیو و استوری آشنا می‌شوید.

تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام

به کار بردن فونت‌های سفارشی می‌تواند در منحصربه‌فرد کردن استوری‌های اینستاگرام به شما کمک زیادی کند. با تغییر فونت فارسی اینستاگرام در استوری‌ها، شما می‌توانید از طریق همان محتوای روزمره، برند خود را بسازید. حتی انتخاب و استفاده مداوم از چند فونت خاص و مناسب برند شما، می‌تواند تاکتیکی خلاقانه برای متمایز کردن برند شما باشد. دو روش متفاوت برای تغییر فونت استوری اینستاگرام وجود دارد.

 1. استفاده از اپلیکیشن های تولید فونت اینستاگرام: از میان اپلیکیشن‌های مختلف، یکی را دانلود و نصب کنید، متن خود را با فونت مورد نظرتان در آن برنامه بنویسید و سپس آن را در استوری خود کپی کنید.
 2. با استفاده از فونت‌های پیشنهاد شده توسط اینستاگرام: اینستاگرام مجموعه‌ای از فونت‌های مختلف را در قسمت استوری برای شما فراهم کرده است که از میان آنها می‌توانید فونت مناسبی را انتخاب کنید.

تنوع فونت‌های ارائه شده توسط اینستاگرام زیاد نیست و اغلب کاربران ترجیح می‌دهند که از همان روش نخست استفاده کنند. با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود برای تغییر فونت، می‌توانید در استوری‌ها از فونت‌های متنوع و مورد پسند خود برای بالا بردن جذابیت پیج و تعامل بهتر با کاربران استفاده کنید. در بخش‌های بعدی این مقاله درباره نحوه تغییر فونت اینستاگرام صحبت می‌شود و با اپلیکیشن‌های مختلفی به منظور تغییر فونت استوری‌های اینستاگرام آشنا می‌شوید.

تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام

در این قسمت آموزش گام به گام نحوه افزودن فونت فارسی برای بیو اینستاگرام خود را فرا می‌گیرید. اول از هر چیزی باید از اپلیکیشن یا سایت مناسبی برای تغییر فونت استفاده کنید. اپلیکیشن مورد نظر را نصب کنید، متن خود را در آن تایپ کنید و یکی از فونت‌های پیشنهادی را انتخاب کنید. حالا در پروفایل اینستاگرام خود روی ویرایش پروفایل کلیک کنید و متن فوق را در بیو کپی کنید. با توجه به محدودیت 150 کاراکتری بیو اینستاگرام، دقت کنید که متن شما حاوی تمام توضیحات لازم باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه بیو اینستاگرام جذاب و تاثیرگذار بنویسیم ؟

آیا تغییر فونت اینستاگرام در کپشن و نظرات امکان پذیر است؟

روال کار برای تغییر فونت کپشن پست‌ها و نظرات نیز مانند تغییر فونت در بخش استوری و بیو است. شما به نصب یکی از انواع مختلف اپلیکیشن‌های فونت ساز و یا استفاده از وبسایت برای تغییر فونت متن مورد نظر خود نیاز دارید. در سایت مورد نظر (مثلا سایت igfonts.io) متن خود را تایپ کنید و سپس از میان فونت‌های پیشنهادی، فونت فارسی برای کپشن اینستاگرام خود انتخاب کنید. در نهایت باید این متن را کپی کنید و در هر جایی که دوست دارید (بیو، استوری، پست یا کامنت) قرار بدهید.

روش‌های تغییر فونت اینستاگرام

هرچند اینستاگرام در قسمت استوری چند فونت محدود را قرار داده و کاربران می‌توانند از میان آنها فونت مورد نظر خود را انتخاب کنند، اما در سایر بخش‌ها (بیو، پست و نظرات) امکان تغییر فونت وجود ندارد. برای حل این مشکل همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز بیان شد، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های گوناگونی وجود دارند که به کاربران کمک می‌کنند.

شما می توانید به هر کدام از این سایت ها بروید و پس از نوشتن متن مورد نظر خود از میان فونت‌های پیشنهاد شده، یکی از آنها را انتخاب کنید و بعد آن متن را در قسمت استوری، بیو یا پست خود کپی کنید.

یا به جای استفاده از سایت می‌توانید اپلیکیشن فونت ساز نصب کنید و مراحل بالا را در اپلیکیشن انجام دهید. اپلیکیشن‌های متنوعی هم برای اندروید و هم برای iOS ارائه شده است و کاربران می‌توانند بنا به نیاز خود از آنها استفاده کنند. در ادامه با طریقه تغییر فونت اینستاگرام با استفاده از ابزار مختلف آشنا می‌شوید.

برنامه تغییر فونت فارسی اینستاگرام برای اندروید

 • اپلیکیشن cool fonts for instagram
  با نصب برنامه فوق می‌توانید متن خود را با فونت‌های بسیار متنوع و جذاب بنویسید. این اپلیکیشن بیش از 140 فونت زیبا و جذاب به شما ارائه می‌دهد.
 • اپلیکیشن cool fonts for instagramاپلیکیشن Font for Instagram
  این اپلیکیشن نیز انتخاب مناسب دیگری برای تغییر فونت و رنگ متن و سفارشی سازی بیو، پست و استوری‌های شما است.
 • اپلیکیشن Canva
  در اپلیکیشن Canva می‌توانید عکسی جذاب و منحصربفرد با فونتی مناسب ایجاد کنید و در پست و استوری خود از آن استفاده کنید. تنوع فونت‌ها در این اپلیکیشن بسیار زیاد است و یکی از برنامه‌های محبوب و پرکاربرد است.
 • اپلیکیشن Text Font Generator
  این اپلیکیشن نیز دارای تعداد بسیار زیادی فونت متنوع و زیبا است و به شما اجازه انتخاب فونت از بین گزینه‌های بسیار جذاب را می‌دهد. در این اپلیکیشن همچنین می‌توانید کاراکترهای منحصربفردی را به ابتدا یا انتهای متن خود اضافه کنید.

اپلیکیشن Text Font Generator

 • اپلیکشن Stylish Text
  با استفاده از این اپلیکیشن رایگان با بیش از 130 فونت جذاب می‌توانید متن خود را سفارشی سازی کنید. استفاده از این اپلیکیشن بسیار راحت و مورد علاقه طیف وسیعی از کاربران است. این برنامه همچنین کاراکترهای جذاب و متنوعی نیز برای افزودن به متن در اختیار شما قرار می‌دهد.

برنامه تغییر فونت فارسی اینستاگرام برای iOS

 • اپلیکیشن Fonts for Instagram
  این اپلیکیشن برای تولید فونت فارسی آیفون برای اینستاگرام شما بسیار کاربردی است و هم دارای نسخه اندروید و هم iOS است. با استفاده از آن می‌توانید به راحتی متن خود را با فونت دلخواهتان ایجاد کنید.
 • اپلیکیشن Fancy Stylish Cool Fonts
  این اپلیکیشن نیز برای ساخت فونت‌های جذاب برای گوشی‌های iOS مناسب است. البته دقت کنید که این برنامه رایگان نیست.
 • اپلیکیشن Ana Muhtarif Al Khat
  لازم به ذکر است که برای استفاده از فونت نستعلیق در اینستاگرام می‌توانید از اپلیکیشن Ana Muhtarif Al Khat استفاده کنید. «انا محترف الخط» برنامه خوش‌نویسی عربی برای استفاده در اندروید و آیفون است و با استفاده از آن به راحتی می‌توانید متون خود را با فونت نستعلیق برای اینستاگرام بسازید.

سایت تغییر فونت اینستاگرام

 • وبسایت تغییر فونت igfonts
  یکی از وبسایت‌های رایگان برای تغییرفونت متن، وبسایتigfont.io است. به راحتی می‌توانید متن خود را در کادر بالای این سایت تایپ کرده و از بین فونت‌های پیشنهادی، فونت دلخواه را انتخاب و آن را کپی کنید.

وبسایت تغییر فونت igfonts

 • وبسایت تغییر فونت lingojam
  lingojam یکی دیگر از سایت های رایگان و برای تغییر فونت اینستاگرام است. استفاده از ان بسیار راحت است. در این وبسایت ابتدا در کادر سمت چپ متن خود را تایپ می‌کنید و سپس فونت منایبی را از سمت راست انتخاب کرده و استفاده می‌کنید.
 • وبسایت تغییر فونت sprezz keyboard
  سایت Sprezz نیز سایت مناسب دیگری برای تغییر فونت متن‌های شماست. روش کار در این سایت نیز مشابه دو سایت بالا است.

وبسایت تغییر فونت sprezz keyboard

 • وبسایت تغییر فونت Cool Symbol
  از سایت cool symbol می‌توانید به راحتی متن‌هایی با فونت‌های خیره‌کننده و جذاب بسازید و در بخش‌های مختلف اینستاگرام خود از آنها استفاده کنید. این سایت بیش از 100 فونت متفاوت را در دسترس شما قرار می‌دهد.

وبسایت تغییر فونت Cool Symbol

نتیجه‌گیری

با استفاده از روش‌های بیان شده در این مقاله به سادگی می‌توانید خلاقیت خود را در اینستاگرام به نمایش بگذارید و پیج خود را سفارشی و منحصر بفرد کنید. هر کدام از برنامه‌ها و سایت‌های معرفی شده در این مقاله به خوبی نیازهای شما را رفع کرده و با ایجاد فونت‌های جذاب به برجسته کردن اکانت شما در میان رقبا کمک می‌کنند.

منابع:

https://www.business2community.com/instagram/how-to-change-fonts-on-instagram-everything-you-need-to-know-02360602
https://www.creativebloq.com/how-to/change-the-font-in-your-instagram-bio
https://later.com/blog/instagram-fonts

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *