ایده تبلیغات پوشاک در اینستاگرام و فروشگاه اینترنتی

اکثر افرادی که تصمیم می‌گیرند در فضای مجازی فروش لباس را تجربه کنند، بعد از ساخت اکانت اینستاگرام یا طراحی فروشگاه اینترنتی پوشاک، هیچ ایده‌ای برای تبلیغات لباس و جذب مشتری ندارند و در واقع از روش‌های اصولی تبلیغ لباس در اینستاگرام و سایت بی‌اطلاع هستند. اگر شما نیز یک پیج یا وب‌سایت برای فروش پوشاک و لباس را‌ه‌اندازی کردید اما برای ادامه کار و تبلیغ پوشاک فروشگاهتان نیاز به راهنمایی دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید. پس از خواندن این مقاله از بلاگ جریان می‌توانید مشتریان زیادی جذب کرده و فروش خود را افزایش دهید.

اصول مهم برای موفقیت پیج فروش لباس در اینستاگرام و سایت فروش آنلاین لباس

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر کردیم، ساخت اکانت اینستاگرام یا راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی کار چندان سختی نیست. اما دقت داشته باشید چیزی که فروشگاه‌ یا پیج شما را در مقابل رقبایتان متمایز می‌کند، رعایت نکاتی آسان اما تاثیرگذار است که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم. دقت کنید که رعایت این نکات برای هر دو بستر فروش لباس (پیج اینستاگرام یا فروشگاه اینترنتی) ضروری است.

الف) درج اطلاعات کامل از فروشگاه یا پیج

قبل از هر اقدامی برای تبلیغات لباس در فضای مجازی، لازم است اطلاعات کاملی از خودتان در اختیار مشتریان قرار دهید. این اطلاعات شامل آدرس فروشگاه فیزیکی (در صورت وجود)، تلفن و آدرس وب‌سایت است. برای مثال در عکس زیر پیج‌های اینستاگرام فروش لباس را می‌بینیم که اطلاعات کاملی در اختیار مخاطبانشان قرار دادند.

ب) انتشار تصویر و ویدیوی بدون نقص از لباس‌ها

 •  برای تبلیغات لباس لازم است عکس‌ها بسیار باکیفیت و واضح باشند. پیشنهاد می‌شود با دوربین از لباس‌ها عکس بگیرید یا اگر به دوربین دسترسی ندارید، از یک گوشی باکیفیت برای عکس‌برداری استفاده کنید.
 •  همان‌طور که مشتری در خرید فیزیکی می‌تواند لباس را از تمامی زوایا نگاه کند، در خرید اینترنتی هم لازم است این امکان برای مشتری فراهم شود. بنابراین بهتر است برای تبلیغات پوشاک در اینستاگرام و سایت، از تمامی زوایا عکس بگیرید.
 •  نور پردازی در عکس بسیار مهم است. حتما در عکس‌برداری از نور مناسب و کافی استفاده کنید تا رنگ و جزئیات لباس کاملا مشخص باشد. اگر از نور مناسبی استفاده نکنید، ممکن است مشتریان در انتخاب رنگ مورد نظرشان دچار اشتباه شوند.
 •  تمامی اطلاعات و مشخصات لباس مانند سایز، جنس پارچه، قیمت و.. را حتما درج کنید. حتی اگر لباس چند رنگ دارد، بهتر است از تک‌تک رنگ‌های آن عکس بگیرید. مثلا عکس زیر کپشن دو پیج فروش لباس را نشان می‌دهد که تمامی اطلاعات لباس را برای مشتریان نوشته‌اند.

 •  استفاده از مانکن در عکس، بهترین روش عکس‌برداری برای تبلیغات لباس محسوب می‌شود. اکثر مشتریان علاقه دارند تنخور لباس یا پوشاک را مشاهده کنند و بعد اقدام به خرید کنند.
 •  از عکس‌های آماده و ژورنالی تا جای ممکن استفاده نکنید و برای تبلیغات لباس از محصولات خودتان عکس بگیرید.
 •  معجزه ویدیو را دست کم نگیرید. پیشنهاد می‌کنیم در کنار عکس از پوشاک و محصولاتتان ویدیو نیز بگیرید.

برای نمونه‌ می‌توان به عکس‌های زیر اشاره کرد. در عکس سمت راست از تمامی رنگ‌ها عکس گرفته شده و در عکس سمت چپ نیز یک مدل برای عکس‌برداری از محصولات حضور دارد.

ج) داشتن امضا و برند مخصوص به خودتان

روزانه در اینستاگرام پیج‌های فروش لباس زیادی را می‌بینیم اما کدام یک از آن‌ها در ذهن ما ماندگار می‌شود؟ برای آنکه در ذهن مخاطبان ماندگار شوید لازم است یک برند شخصی برای خودتان بسازید. به طور مثال در عکس‌های پیجتان یک تم یا ادیت مخصوص به خود را داشته باشید و حتما لوگوی فروشگاه یا پیجتان را در عکس‌ها درج کنید. سعی کنید میان انبوهی از فروشگاه‌ها و تبلیغات لباس فروشی، شما و کسب‌وکارتان متمایز شوید. هم‌چنین می‌توانید داستان راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود را برای مخاطبان تعریف کنید. یک نمونه خوب از این ویژگی پیج ژامت در اینستاگرام است که برای محصولات و اجناس خود نام و اسامی مختلف نویسندگان را انتخاب کرده و با این کار میان انبوهی از پیج‌های اینستاگرامی پیج خود را متمایز ساخته است.

د) تعامل با مخاطب

آیا از مغازه‌ای که فروشنده آن بد اخلاق باشد خرید می‌کنید؟ مسلما هیچ مشتری‌ای از فروشنده بد اخلاق و بی‌حوصله خرید نمی‌کند. فضای مجازی نیز مانند مغازه شماست و شما همان فروشنده هستید. بنابراین باید با کسانی که به سایت یا پیج اینستاگرام شما سر می‌زنند تعامل برقرار کنید. به طور مثال برای برقراری ارتباط با مخاطب می‌توانید فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

 •  در کنار کارهای مرتبط با فروش و تبلیغات لباس، برای مخاطب تولید محتوا انجام دهید. برای مثال می‌توانید در کپشن پیج اینستاگرام به غیر از نوشتن مشخصات لباس، با مخاطب صحبت کنید؛ از او سوال بپرسید و در واقع یک کپشن داستانی بنویسید. هم‌چنین برای جذب مخاطب از طریق تولید محتوا می‌توانید از قابلیت‌های مختلف استوری مانند نظرسنجی و… استفاده کنید. برای تعامل با مخاطب از طریق وب‌سایت فروشگاهی نیز می‌توانید یک بلاگ راه‌اندازی کرده و در آن به موضوعاتی که برای مشتریان شما جذاب است بپردازید. پیج گیلاریسم یک پیج فروش لباس است که معمولا در کپشن‌ها با لحنی دوستانه با مخاطبانش ارتباط برقرار می‌کند. پیج‌های دیگر نیز در زمینه‌های مختلف مرتبط با لباس و دنیای مد، برای دنبال‌کنندگان تولید محتوا انجام می‌دهند.

 •   با صبر و حوصله به نظرات و سوالات مخاطبان پاسخ دهید. هم‌چنین پیشنهاد می‌کنیم هر روز کدهای مرسوله را استوری کنید تا مشتریان از این طریق بتوانند سفارش خود را پیگیری کنند.

 • رضایت کاربران را از پوشاک و برندتان نشان دهید. برای مثال از آن‌ها بخواهید وقتی سفارش به دستشان رسید از بسته‌بندی عکس گرفته و برای شما ارسال کنند. سپس پیام‌ها را با دیگر مخاطبان و مشتریان در قالب استوری به اشتراک بگذارید. معمولا اکثر پیج‌های فروش لباس یک هایلایت استوری «رضایت مشتری» در پیج خود دارند.

 •  مشتریان را تشویق کنید تا با محصولات شما تولید محتوا انجام دهند. این کار به منزله تبلیغ رایگان لباس در اینستاگرام محسوب می‌شود. از آن‌ها بخواهید پیج شما را در استوری به دوستان خود معرفی کنند و به ازای آن از شما پاداشی مانند ارسال رایگان یا تخفیف دریافت کنند.
 •  بین مشتریانی که برایتان کامنت یا لایک می‌گذارند و یا شما را به دوستانشان معرفی می‌کنند مسابقه برگزار کنید و جایزه بدهید.

انواع تبلیغات لباس در اینستاگرام با تازه ترین ایده ها

پس از انجام اقدامات اولیه برای پیج فروش لباس در اینستاگرام نوبت به تبلیغات لباس و پوشاک می‌رسد. برای تبلیغات روش‌های مختلفی وجود دارد. شما به عنوان صاحب کسب‌وکار و یک فروشنده لازم است با توجه به محصولات و جامعه هدف خود، یک استراتژی تبلیغ پوشاک در اینستاگرام برای کسب‌وکارتان تهیه کرده و طبق آن یک روش تبلیغات پوشاک در اینستاگرام را انتخاب کنید.

الف) تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ برای پیج لباس:

امروزه اینفلئونسرهای اینستاگرامی به اندازه سلبریتی‌ها و بازیگران میان مردم محبوبیت دارند و به افراد بانفوذ و مورد اعتمادی تبدیل شده‎‍اند. این افراد تاثیرگذار می‌توانند در تبلیغ کسب‌وکارتان به شما کمک کنند. البته قبل از هر اقدامی برای اینفلوئنسر مارکتینگ لازم است به نکات تاثیرگذار و با اهمیت زیر توجه داشته باشید:

 •  انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای تبلیغ لباس در اینستاگرام مسئله بسیار مهمی است و با بازدهی تبلیغات شما رابطه مستقیم دارد. لازم است تبلیغات خود را به اینفلوئنسری بسپارید که مخاطبانش با جامعه هدف شما هم‌پوشانی داشته باشد. برای مثال اگر لباس زنانه می‌فروشید، تبلیغ لباس زنانه را به اینفلوئنسری بسپارید که اکثر مخاطبانش را بانوان تشکیل می‌دهند. مثلا یک اینفلوئنسر سبک زندگی نسبت به اینفلوئنسر طنز مخاطب خانم بیشتری دارد و برای تبلیغ لباس زنانه گزینه مناسب‌تری است. هم‌چنین با شناخت جامعه مخاطبین و سپردن تبلیغ به اینفلوئنسر مناسب، در هزینه‌های تبلیغات نیز صرفه‌جویی می‌کنید.
 •  قبل از سپردن تبلیغ لباس به اینفلوئنسر، درباره اهداف تبلیغاتی خود و نکات اصلی مد نظرتان حتما با اینفلوئنسر منتخب صحبت کرده و توضیحات دقیقی را در اختیار او بگذارید.

آشنایی با روش‌های مختلف اینفلوئنسر مارکتینگ

برای انجام تبلیغ توسط اینفلوئنسرها می‌توانید یک محتوای تبلیغاتی آماده کرده و برای اینفلوئنسر منتخب ارسال کنید. این محتوا می‌تواند عکس یا ویدیو باشد که در قالب پست یا استوری ارائه می‌شود و به میزان بودجه و خواسته شما مربوط است. مزیت این روش آن است که خودتان محتوا تولید می‌کنید و خیالتان راحت است که تمامی اهداف تبلیغاتی مد نظرتان را داخل محتوا قرار دادید. یکی دیگر از روش‌های مرسوم اینفلوئنسر مارکتینگ در حوزه لباس و پوشاک ارسال هدیه و اجناس به اینفلوئنسر برای تبلیغات است. در این روش اینفلوئنسر بابت هزینه تبلیغات لباس از شما همان اجناس و هدایا را قبول کرده و با آن‌ها تبلیغ انجام می‌دهد. راه دیگر برای تبلیغات لباس فروشی توسط اینفلوئنسرها درخواست تولید محتوا از آن‌ها است؛ در این حالت شما هیچ محتوایی در اختیار اینفلوئنسر نمی‌گذارید و او با استفاده از محتوای داخل پیجتان و با توجه به اهداف تبلیغاتی شما استوری یا پست تبلیغاتی طراحی می‌کند. در ضمن اگر فروشگاه فیزیکی دارید، می‌توانید آن‌ها را به فروشگاه خود دعوت کنید تا از این طریق یک محتوای تبلیغاتی برای شما آماده کنند. مزیت این روش نسبت به روش قبلی این است که معمولا اینفلوئنسرها مخاطبین خود را بهتر از شما می‌شناسند و محتوای تبلیغاتی متناسب با علاقه مخاطبان خود برای شما تهیه می‌کنند تا تبلیغات شما بازده و آورده بیشتری داشته باشد.

برای انجام هر کدام از روش‌های بالا نیاز دارید که با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید و شرایط و تعرفه آن‌ها را بپرسید. مسلما این کار وقت زیادی از شما گرفته و هم‌چنین ممکن است نتوانید اینفلوئنسری متناسب با کسب‌وکارتان پیدا کنید. اینجاست که جریان، پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، به کمک شما می‌آید و فرایند انتخاب اینفلوئنسر را برایتان تسهیل می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از صفحه دیسکاور جریان، محدوده تعرفه و حوزه اینفلوئنسر مورد نظرتان را انتخاب کرده و تبلیغات پوشاک و اجناس خود را انجام دهید. در این روش با سرعت بیشتر و تنها با چند کلیک، تبلیغات خود را انجام داده و در پایان کمپین تبلیغاتی نیز، گزارش کاملی از بازدهی تبلیغ خود دریافت کنید. هم‌چنین می‌توانید در تمامی مراحل با کارشناسان جریان در ارتباط باشید و مشاوره رایگان بگیرید.

ب) تبلیغات بازدیدی برای کمپین های تخفیفی و مناسبتی پوشاک:

یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی مرسوم در اینستاگرام که امروزه پیج‌های فروش لباس در اینستاگرام از آن استفاده می‌کنند، تبلیغات بازدیدی است. در این روش هزینه تبلیغات به ازای هر 1000 بازدید (ویو) مشخص شده و با توجه به تعرفه اینفلوئنسر مورد نظر شما محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌خواهید تبلیغ پیجتان 3000 بار دیده شود یا به اصطلاح اینستاگرامی، ویو بخورد. بنابراین اینفلوئنسر مربوطه تبلیغات لباس و پوشاک پیج شما را در صفحه خودش به نمایش می‌گذارد و هر وقت 3000 بار دیده شد، آن را از صفحه خود پاک می‌کند. تبلیغات بازدیدی معمولا برای کمپین‌های مناسبتی برگزار می‌شود. مانند کمپین بلک فرایدی که هر سال در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود یا کمپین رونمایی از یک محصول جدید و نمونه‌های دیگر. به دلیل اینکه با این روش تبلیغات لباس پیج شما بیشتر دیده شده و شانس شما برای جذب مخاطب، افزایش می‌‌یابد. اگر می‌خواهید تبلیغات بازدیدی برای پیج فروش لباستان انجام دهید، می‌توانید از خدمات تبلیغات بازدیدی جریان استفاده کنید.

انواع و ایده تبلیغات پوشاک در وب‌سایت فروشگاه لباس

برای تبلیغات فروشگاه اینترنتی لباس نیز روش‌های مختلفی وجود دارد. مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب روش تبلیغاتی به شما کمک می‌کند، مشخص کردن هدف است. شما به عنوان صاحب کسب‌وکار در حوزه پوشاک و لباس باید هدف خود را بشناسید و متناسب با آن اقدام به تبلیغات کنید. برای مثال اگر به تازگی وب‌سایت فروشگاه لباس راه‌اندازی کردید و به دنبال دیده‌ شدن هستید، تبلیغات بنری برای شما مناسب است. در ادامه مطلب انواع روش‌های تبلیغات سایت فروشگاه لباس را به شما معرفی کردیم:

الف) افزایش بازدید با تبلیغات کلیکی:

در این روش به اندازه تعداد کلیکی که روی تبلیغات لباس شما انجام می‌شود هزینه پرداخت می‌کنید و هم‌چنین می‌توانید در تبلیغات کلیکی جامعه هدف خود را انتخاب کنید تا فقط کسانی که لید یا سرنخ‌ها و مخاطبین احتمالی شما هستند تبلیغات کسب‌وکارتان را مشاهده کنند. تبلیغات کلیکی نیز انواع مختلفی دارد: تبلیغات کلیکی همسان، بنری و ریتارگتینگ. در تبلیغات کلیکی بنری شما یک بنر تبلیغاتی جذاب در قالب عکس ثابت یا متحرک (gif) تهیه کرده و به سایت‌های معتبر و پربازدید سفارش می‌دهید تا در محدوده زمانی مشخصی بنر شما را در سایتشان بارگذاری کنند. فراموش نکنید که مهم‌ترین عامل برای افزایش بازدهی تبلیغات بنری، طراحی بنر زیبا و جذاب است. تبلیغات همسان کلیکی با قالب و ساختار سایت نمایش‌دهنده هم‌خوانی داشته و کمترین حس تبلیغات را به مخاطب القا می‌کند؛ به همین دلیل نسبت به تبلیغات کلیکی بنری بازدهی بیشتری دارد و مانند عکس زیر در قالب «مطالب پیشنهادی» به کاربران نشان داده می‌شود.

تبلیغات کلیکی ریتارگتینگ معمولا برای کاربرانی طراحی می‌شود که به سایت شما برای خرید لباس مراجعه کرده‌اند اما چیزی نخریده‌اند و در واقع محصولات موجود در سبد خریدشان را به فرایند خرید انتقال نداده‌اند. با این نوع تبلیغات می‌توانید این مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل کنید و مخاطبان خود را افزایش دهید.

ب) تبلیغ پیامکی برای وب‌سایت فروشگاهی لباس:

یکی از روش‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه که امروزه کسب‌وکارهای زیادی از آن برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند، اس‌ام‌اس مارکتینگ است. در این روش شما یک متن تبلیغاتی تهیه کرده و با انتخاب جامعه هدف و زمان ارسال پیامک تبلیغاتی، کمپین اس‌ام‌اس مارکتینگ خود را انجام می‌دهید. بازدهی این روش با متن تبلیغاتی شما رابطه مستقیم دارد. بهتر است متن پیامک تبلیغاتی کوتاه، جذاب و متناسب با نیاز و دغدغه مخاطب باشد و پیشنهاد شگفت‌انگیری برای مخاطب به همراه داشته‌باشد. عکس زیر یک نمونه پیامک تبلیغاتی است که به صورت مختصر یک پیشنهاد تخفیف به مشتریان خود داده‌است و در آخر، لینک فروشگاه خود را برای مشتریان ارسال کرده‌است.

پ) تبلیغات لباس فروشی در صفحه اول گوگل از طریق سئو یا گوگل ادز:

تا اینجا تمامی روش‌های تبلیغاتی که برای سایت‌های فروشگاه لباس معرفی کردیم، همگی در بستر یک یا چندین سایت مشخص و محدود نمایش داده می‌شدند. اما این روش‌های تبلیغاتی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، بستری گسترده به اندازه موتور جستجوی گوگل دارند. برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل دو راه موجود است: گوگل ادز و سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو:

گوگل ادز پلتفرم تبلیغاتی گوگل است که با پرداخت پول به آن می‌توانید در کلمات کلیدی مخصوص به تبلیغات لباس در رتبه اول جایگاه گوگل قرار بگیرید. برای مثال شما یک وب‌سایت فروش لباس زنانه دارید. با استفاده از گوگل ادز کلمه «لباس زنانه» را انتخاب کرده و بر حسب بودجه‌ای که در نظر گرفتید، جایگاه لینک اول را در صفحه اول گوگل می‌خرید. هزینه تبلیغات توسط گوگل ادز به صورت مزایده‌ای مشخص می‌شود. در این مزایده گوگل ادز تبلیغات شما و رقیبتان را با یکدیگر مقایسه کرده و در نتیجه تبلیغی صاحب جایگاه می‌شود که کیفیت بالاتری داشته باشد.

سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو نسبت به تبلیغات در گوگل ادز فرایند زمان‌بری است اما ماندگاری بسیار بیشتری از گوگل ادز دارد. شما می‌توانید با استفاده از سئو و تولید محتوا، یک وبلاگ برای سایتتان طراحی کنید و برای کلمات کلیدی مد نظرتان تولید محتوا انجام دهید. اگر محتوای باکیفیتی تولید کنید و آن‌ها را سئو کنید، پس از مدتی می‌توانید در کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان در جایگاه‌های نخست گوگل قرار بگیرید.

پلتفرم تبلیغاتی یکتانت و زیرمجموعه‌های آن مانند نجوا، فرست ادز و.. تمامی روش‌های تبلیغاتی بالا را با بهترین کیفیت برای کسب‌وکار شما انجام داده و سعی در تسهیل سازی و هدفمند کردن تبلیغات شما دارند.

جمع‌بندی:

مهم‌ترین کار پس از راه‌اندازی فروشگاه لباس، حضور در فضای آنلاین و سپس انجام تبلیغ لباس در اینستاگرام یا وب‌سایت فروشگاهی است. روش‌های مختلفی برای تبلیغات لباس وجود دارد که در این مطلب تمامی آن‌ها را با یکدیگر بررسی کردیم. اگر برای انتخاب روش تبلیغاتی مناسب کسب‌وکارتان نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می‌توانید سوالاتتان را از طریق دیدگاه با ما در میان بگذارید و یا از طریق شماره تلفن 45195000 با مشاوران ما در ارتباط باشید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده‌باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *