قوانین استفاده هشتگ اینستاگرام

هشتگ چیست و آیا می‌تواند به جذب فالوور کمک کند؟

هشتگ ها در سرتاسر اینستاگرام دیده می‌شوند، اما آیا برند شما می‌داند چگونه از هشتگ‌های مناسب برای کسب درآمد بیشتر استفاده کند؟ شاید هشتگ‌ها در نگاه اول چندان اولویت به نظر نرسند اما یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تبلیغ در اینستاگرام هستند. وقتی شروع به استفاده از هشتگ در اینستاگرام می‌کنید، احتمالا با سوالات بسیاری مواجه می‌شوید. مثلا اینکه کدام هشتگ ها، فالوورها را به سمت صفحه شما هدایت می‌کنند؟ محبوب‌ترین هشتگ ها در صنعت شما کدام هستند؟ استفاده از چند هشتگ برای یک پست معمولی کافی است؟ خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند جواب این سوال‌ها را پیدا کنید. اما هشتگ اینستاگرام و نقش آن در افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟

به جای قرار دادن ده‌ها هشتگ زیر یک پست باید برای استفاده از هشتگ‌ها استراتژی تعریف کنید و در واقع نحوه استفاده از آن‌ها را بلد باشید. استفاده از هشتگ برای بعضی از برندها راحت‌تر و برای بعضی از آنها چندان ساده نیست و خلاقیت بیشتری می‌طلبد. استفاده مفید از هشتگ، محتوای شما را در جای مناسب و در بهترین زمان به نمایش می‌گذارد.

چرا باید از هشتگ اینستاگرام استفاده کنیم؟

اگر کاربر جدید اینستاگرام باشید ممکن است درک درستی از کارکرد واقعی هشتگ نداشته باشید اما جالب است بدانید هشتگ آنقدر مهم است که اغلب کسب‌وکارها استفاده از آن را زیر پست‌هایشان ضروری می‌بینند.

1- هشتگ ها باعث راحت‌تر پیدا شدن محتوا می‌شوند

خلاصه بگوییم، هشتگ‌ها محتوای اینستاگرام شما را قابل کشف (قابل پیدا شدن) می‌کنند. به زمان و انرژی که برای هر یک پست صرف می‌شود فکر کنید. از کادربندی یک عکس خوب بگیرید تا نوشتن یک کپشن ماهرانه! قرار نیست با دیده نشدن تمام تلاشتان به هدر برود. درست همینجا است که هشتگ‌ها به کمک پست شما می‌آیند.

کاربران می‌توانند با جستجوی هشتگ یا کلیک روی پست‌های مرتبط با برچسب خاص، محتوایی را که دنبالش هستند پیدا کنند. هشتگ‌ها همان تاثیری را دارند که کلیدواژه‌ها در موتورهای جستجو دارند، با این تفاوت که تنها مختص به موتور جستجوی اینستاگرام هستند. غفلت از هشتگ‌گذاری شانس دیده شدن پست‌ها توسط فالوور بالقوه و مرتبط را کم می‌کند. پس با قرار دادن چند هشتگ مناسب، پست‌هایی که ایجاد کرده‌اید را در دسترس طرفداران بیشتری قرار دهید.

2- هشتگ ‌ها مخاطب را به تعامل بیشتر ترغیب می‌کنند

طبق آخرین آمار و ارقام اینستاگرام، پست‌هایی که حداقل یک هشتگ دارند اینگیجمنت بیشتری نسبت به پست‌های بدون هشتگ ایجاد می‌کنند. فالوورها ضربه زدن روی هشتگ‌های ساده و قابل خواندن را دوست دارند و به همین دلیل برندها سعی می‌کنند با استفاده از هشتگ‌های برندسازی شده خود (Branded Hashtag) تعامل با مشتری را بالا ببرند.

تصور کنید کسب‌وکاری وجود دارد که برای دخترهای جوان رنگ موی فانتزی تولید می‌کند. این تولیدکننده برای محصولاتش هشتگ ویژه #punkycolour را تعریف می‌کند و آن را داخل بایو صفحه‌اش می‌نویسد. نتیجه آن می‌شود که فالوورها و اینفلوئنسرها می‌توانند به راحتی به کمک این هشتگ دنبال رنگ موهای فانتزی این تولیدکننده بگردند و در صفحه خودشان از هشتگ ویژه همان برند استفاده کنند.

3- هشتگ‌ها برند شما را در ترند صنعت خودتان برجسته می‌کنند

اگر کاربرها در صنعت خودتان به دنبال شخصی مثل شما می‌گردند، هیچ چیز به اندازه هشتگ‌ها نمی‌تواند به دیده شدن (پیدا شدن) شما کمک کند. استفاده از هشتگ باعث می‌شود که از سوی مخاطب هدف و برندهای رقیب در میان انبوه تبلیغات اینستاگرامی راحت‌تر دیده و کشف شوید.

با دنبال کردن هشتگ‌های خاص می‌توانید هر لحظه رقیب‌ها و فعالیت‌هایشان را تعقیب کنید. همین‌طور می‌توانید نظر مردم را درباره برند خودتان بخوانید.

نحوه استفاده از هشتگ‌ اینستاگرام چگونه است؟

حالا که در مورد اهمیت هشتگ صحبت کردیم می‌خواهیم ببینیم چه استراتژی باید در مورد انتشار پست با هشتگ داشته باشید و چه هشتگ‌هایی برای پست‌های کسب‌وکار شما مناسب هستند.

نمی‌توان یک قاعده کلی برای این موضوع در نظر گرفت اما بدون شک تجربه افراد به استفاده بهتر از هشتگ‌ کمک می‌کند.

هشتگ‌های ویژه گروه یا صنعت خاص

بهترین هشتگ آن است که که به زبان مشتری شما باشد. هشتگ‌های خوب هم برای مخاطب جذاب هستند و هم آنقدر محبوب نیستند که تکراری شده و لابه لای هزاران هشتگ گم شوند. تصور کنید در زمینه آرایش موی سر، #بافت_آفریقایی تا چه اندازه بهتر می‌تواند مشتری و مخاطب درست‌تری را نسبت به #آرایش_مو به صفحه شما هدایت کند. شاید باورتان نشود که چقدر تنوع هشتگ برای زمینه خاص فعالیت شما می‌تواند زیاد باشد. علاوه پیشنهادهایی که موتور جستجوی خود اینستاگرام برای استفاده از هشتگ دارد، ابزارهای موجود آنالتیکس اینستاگرام هم به شما کمک می‌کنند هشتگ‌های جدید را پیدا کنید.

هشتگ‌های برندسازی شده (Branded Hashtags)

هشتگی که بتواند معرف برند شما و ویژگی‌های آن باشد لزوما چیز خاص و پیچیده‌ای نیست. به نمونه‌های زیر توجه کنید:

هشتگ نام برند: (#کاله)

هشتگ ویژه شعار برند: (#فراترباشیر)

هشتگ متنوع برند: (دستپخت_سرآشپزکاله)

برای هر پست از چند عدد هشتگ اینستاگرام می‌توانید استفاده کنید؟

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که ۳۰ هشتگ زیر هر پست قرار دهید. اما به این معنی نیست که برای هر پست از حداکثر ظرفیت استفاده کنید. هشتگ زیادی می‌تواند پست شما را شبیه به یک اسپم یا پست غیرواقعی کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، پست‌هایی عملکرد مطلوب‌تر داشته‌اند که از قانون «هرچه کم‌تر بهتر» پیروی کرده‌اند. معمولا برندها از ۲ تا ۵ هشتگ برای هر پست استفاده می‌کنند و به این ترتیب می‌توانند براساس کپشن و هدفی که دارند تعداد هشتگ ‌ها را کم و زیاد کنند.

  • هشتگ‌ها را در کامنت اول قرار دهید: برای این که بتوانید از مزیت چندین تگ بدون شلوغ کردن زیر تصویر بهره‌مند شوید، هشتگ‌ها را به عنوان اولین کامنت منتشر کنید.
  • دیگران را تشویق به استفاده از هشتگ کنید: اگر دوست دارید مردم از هشتگ‌های شما استفاده کنند باید از آنها بخواهید. علاوه بر قسمت بایو، حتما هشتگ‌های مخصوص برندتان را از طریق کمپین‌های تبلیغاتی پخش کنید. هشتگ برند شما می‌تواند روی وبسایت یا داخل ایمیل هم قرار بگیرد.
  • هشتگ‌‌ها باید در هماهنگی با عکس گذاشته شوند: اگر از تعدادی هشتگ به طور مدام استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که هشتگ با محتوای تصویر همخوانی داشته باشد. هشتگ باید صدای تصویر در پست باشد. قبل از قرار دادن هشتگ‌ها آنها را سرچ کنید و به عکس‌هایی که به شما نشان می‌دهند توجه داشته باشید و دنبال شباهت‌ها بین تصاویر باشید. اگر دیدید یک هشتگ خاص تعداد زیادی تصویر مشابه را نشان داد، از آن به عنوان فرصتی برای متمایز شدن استفاده کنید و با کیفیت‌ترین تصویر یا ویدیو را به اشتراک بگذارید.

قوانین استفاده از هشتگ اینستاگرام در یک نگاه

  • استفاده از هشتگ در اینستاگرام قابلیت دیده و کشف شدن محتوای شما را بیشتر می‌کند.
  • قرار نیست برای هر پست از هر ۳۰ هشتگ استفاده کنید!
  • رقبا و اینفلوئنسرهای صنعت خود را بشناسید تا بتوانید بهترین هشتگ‌ها را پیدا کنید.
  • حتما از هشتگ مرتبط با محتوای برند خود استفاد کنید و هر هشتگی را زیر پست قرار ندهید.
  • عملکرد پست‌ها و هشتگ‌هایی که بیشترین اینگیجمنت را ایجاد کرده‌اند بررسی کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *