نحوه تبلیغ پیج در استوری

نحوه تبلیغ پیج در استوری اینستاگرام؛ ترفندهای مهم

احتمالا شما هم تا وارد برنامهٔ اینستاگرام می‌شوید، اول به سراغ استوری‌ها می‌روید. چندتای اول را می‌بینید و گاهی آنقدر برایتان جذاب می‌شود که درگیر استوری دیدن تا مدت زمان طولانی می‌شوید.

استوری‌ها کوتاه و تاثیرگذارند و پیامشان را سریع منتقل می‌کنند. در استوری کلی آیتم (گیف، لینک، استیکر، قابلیت طراحی با ابزارهای استوری و …) هست که می‌توانیم با آن‌ها تبلیغات خلاقانه‌تری در سریع‌ترین زمان ارائه دهیم.

با این حال سوالی که اکثر افراد در حین تبلیغات اینستاگرامی دارند این است: به‌صورت پست تبلیغ کنم یا استوری؟ کدامیک بیشتر دیده می‌شود و بازخود بهتری دارد؟ و اصلا نحوه تبلیغ پیج در استوری به چه شکل است؟

در ادامه مقاله دلایل محکمی آورده‌ایم که چرا تبلیغ در استوری بهتر است و اصلاً به چه صورت باید تبلیغات در استوری را انجام داد که بیشتر دیده شود!

اگر می‌خواهید از تبلیغات در استوری‌ بازخورد بیشتری بگیرید، در این مقاله با ما همراه باشید.

چرا تبلیغ در استوری از پست بهتر است؟

آماده‌اید شما را با نکات مهمی که باید قبل از انتشار تبلیغات در استوری اینستاگرام بدانید، آشنا کنیم و به تمایز تبلیغ در استوری با پست بپردازیم؟ 

ما در اینجا می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا تبلیغ در استوری از پست بهتر است. در ادامه دلایل مربوط به آن را بررسی خواهیم کرد تا اگر مقداری شک‌وتردید به بهتر بودن فضای استوری برای تبلیغات داشتید، رفع شود.

استفاده از لینک وب‌سایت

مهم‌ترین دلیل، امکان گذاشتن لینک در استوری است. در استوری می‌توان لینک وب‌سایت را گذاشت و مخاطب را مستقیما به صفحه هدف هدایت کرد. امکان لینک‌گذاری در پست وجود ندارد و این وجه‌تمایز باعث می‌شود که مخاطب بدون ترک صفحه به لینک سایت وارد شود.

 در واقع با گذاشتن لینک مربوطه می‌توان دسترسی سریع‌تر و راحت‌تری برای خرید مشتری فراهم کرد. به‌عنوان مثال تبلیغ زیر از دیجی‌کالا را ببینید. بعد از معرفی محصول، لینک همان محصول در وب‌سایت، گذاشته شده است.

نحوه تبلیغ پیج در استوری

شما هم به‌راحتی می‌توانید در استوری تبلیغاتی خود از لینک استفاده کنید.

تعداد بازدید استوری از پست بیشتر است

وقتی اینستاگرام خود را باز می‌کنید، اول پست‌ها را می‌بینید یا مستقیم به سراغ استوری‌ها می‌روید؟

با توجه به تحقیقاتی که شده آمار بازدید استوری از پست بیشتر و بهتر است. ریچ (بازدید کاربر) استوری 44 درصد بیشتر از پست است؛ همچنین استوری ٧٨ درصد کلیک بیشتری دارد.

تبلیغ پیج در استوری

در پیج اینستاگرام جریان از مخاطبان پرسیدیم که در اینستاگرام بیشتر پست‌ها را می‌بینند یا استوری که آمار طبق تصویر زیر بود:

نحوه تبلیغ پیج در استوری

هزینه تبلیغ در استوری کمتر است

قطعا مبلغ تبلیغات برای بسیاری از کسب‌وکارها مهم است؛ چون اگر نتیجه دلخواه از تبلیغ حاصل نشود هزینه پرداخت شده از بین رفته و در واقع دردی دوا نکرده است.

هزینه تبلیغ در استوری نسبت به پست، مناسب‌تر است؛ چون استوری فقط ۲۴ ساعت می‌ماند، بنابراین هزینهٔ کمتری هم باید بپردازید.  

 

ابعاد استوری بزرگ‌تر است

از دیگر دلایلی که می‌توان گفت تبلیغ در استوری بهتر از پست است، بزرگ‌تر بودن ابعاد استوری از ابعاد پست اینستاگرام است. به این معنی که شما فضای بیشتری برای نوشتن متن، گذاشتن کال تو اکشن و تصویر خواهید داشت.

تفاوت بین ابعاد استوری و پست در تصویر زیر مشخص است:

تبلیغ پیج در استوری

۵ نکتهٔ مهم برای تبلیغ در استوری اینستاگرام 

نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم ممکن است ساده به نظر برسند اما مهم هستند و در نحوه تبلیغ پیج در استوری به شما کمک خواهند کرد.

١) سرعت دیده شدن استوری را در نظر بگیرید

مورد اول و مهم‌ترین نکته همین بحث سرعت دیده شدن استوری است. به گزارش فیس‌بوک استوری‌های اینستاگرام با سرعت بالایی دیده می‌شوند. علاوه بر آن استوری تنها ٢۴ ساعت در پیج اینستاگرام باقی می‌ماند و بعد از آن منقضی شده و هیچ کاربری نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. 

همچنین استوری‌های اینستاگرام پشت‌سرهم دیده می‌شوند؛ یعنی استوری پیج‌های مختلف کنار هم چیده شده و کاربران تند تند از آن‌ها رد می‌شوند.

استوری اینستاگرام برای تصویر و ویدیو ١۵ ثانیه زمان تعیین کرده و مدت زمان قابل مشاهده بودن این محتواها در استوری، یک شبانه‌روز است. با توجه به زمان‌بندی، شما فقط چند ثانیه مهلت دارید تا توجه مخاطب را جلب کنید.

البته با هایلایت کردن می‌توانید استوری را در پیج اینستاگرامی ماندگار کنید؛ اما کمتر پیجی، تبلیغ را هایلایت می‌کند. 

٢) از موشن گرافیک استفاده کنید

بهتر است در تبلیغات خود از موشن استفاده کنید. در گزارشی دیگر از فیس‌بوک اعلام شده است که تبلیغاتی که از موشن استفاده می‌کنند عملکرد و نتیجه بهتری دارند. موشن گرافیک توجه بیننده را جلب می‌کند و به شما کمک می‌کند پیامی را سریع‌تر از آنچه که با یک تصویر می‌توان گفت، به مخاطب برسانید. 

۳) بدون صدا تبلیغ خود را در استوری منتشر نکنید

۶۰ درصد استوری‌ها با صدای روشن دیده می‌شوند پس بهتر است برای تبلیغات در استوری از صداگذاری برای ارائه بهتر محتوای تبلیغاتی استفاده کنید. قبل از انجام تبلیغات در استوری اینستاگرام، حتما از موسیقی، جلوه‌های صوتی و صداگذاری مناسبی برای جلب مخاطب استفاده کنید. 

اگر مطمئن نیستید کدام نوع صداگذاری در تبلیغ شما بهتر جواب می‌دهد از تست A/B استفاده کنید تا نتیجه‌گیری کنید مخاطبین شما چه چیزی را ترجیح می‌دهند. با استفاده از تست A/B می‌توانید دو مدل نحوه تبلیغ پیج در استوری را مورد آزمایش قرار دهید و تصمیم نهایی را بگیرید.

۴) از کال تو اکشن، عاقلانه استفاده کنید

اگر از یک کال تو اکشن درست استفاده نکنید تبلیغات در استوری نتیجه خوبی نخواهد داشت. با استفاده از CTA یا همان کال تو اکشن (call to action) مخاطب را به کاری که قصد دارید بعد از دیدن تبلیغات انجام دهد، ترغیب می‌کنید.

منظور از کال تو اکشن این است که در محتوای تبلیغات استوری، از جملاتی مثل «بیشتر بیاموزید»، «همین الان خرید کنید»، «از تخفیف استفاده کنید»، «روی لینک کلیک کنید» یا «به بیو پیج سر بزنید» استفاده کرده تا مخاطب را برای انجام هدف تشویق کنید.

اگر قصد دارید مخاطب را به لینک مدنظر هدایت کنید، استفاده از آن لینک را در استوری فراموش نکنید.

به‌عنوان مثال اگر هدف شما آگاهی از برند است، استفاده از «بیشتر بدانید» و گذاشتن لینک آن در استوری به مخاطب این پیام را می‌رساند که قرار است با کلیک روی لینک، مطالب بیشتری بخواند. 

همچنین برای ترغیب بیننده به خرید می‌توانید از کلمه «اکنون خرید کنید»، در محتوای تبلیغ استوری استفاده کنید.

تصویر زیر را ببینید. بعد از پیام تبلیغاتی از کال تو اکشن استفاده شده و بالای لینک، عبارت «ضربه بزنید» نوشته شده است.

نحوه تبلیغ پیج در استوری

۵) از متن استفاده کنید

استفاده از متن به تاکید نکات کلیدی کمک می‌کند؛ همچنین کسانی که نمی‌توانند صدای استوری را بشنوند با خواندن متن متوجه موضوع خواهند شد؛ البته استفاده از متن تبلیغاتی در بنرهای بدون صدا هم توصیه می‌شود.

برای مثال متن «اگه دوست داری یه آرایش سبک داشته باشی، ضد آفتاب رنگی رو انتخاب کن» که در بنر زیر نوشته شده است ما را متقاعد به خرید می‌کند.

نحوه تبلیغ پیج در استوری
روش‌های تبلیغ پیج در استوری اینستاگرام

تا اینجای مقاله از اهمیت و بهتر بودن تبلیغ در استوری صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم نحوه تبلیغ پیج در استوری را معرفی کنیم. با شناخت این روش‌ها می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید و از نتیجهٔ آن بهره‌مند شوید.  

۱. تبلیغات بازدیدی استوری جریان 

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام به تبلیغاتی گفته می‌شود که شما به اندازهٔ تعداد بازدید استوری تبلیغاتی، هزینه پرداخت خواهید کرد. یکی از خدمات جریان، ارائهٔ تبلیغات بازدیدی است. شما می‌توانید به‌راحتی در جریان ثبت‌نام کرده و کمپین تبلیغات بازدیدی خود را بسازید. جریان تبلیغ شما را در پیج‌های عمومی مثل ورزش‌۳ که فالوور بالایی هم دارند، منتشر می‌کند؛ تا زمانی که به تعداد بازدید درخواستی شما برسد. 

 

 

۲. تبلیغات اینفلوئنسری 

تبلیغات اینفلوئنسری به تبلیغاتی گفته می‌شود که از طریق اینفلوئنسرها انجام می‌شود. شما با تبلیغ در استوری پیج این افراد، به مخاطبان آن‌ها نیز شناسانده می‌شوید. 

نکته مهم در تبلیغات اینفلوئنسری این است که باید اینفلوئنسرهای مربوط به کسب‌وکار خود را بشناسید تا مطمئن باشید تبلیغ شما به افرادی که به مخاطبان هدفتان نزدیکتر هستند، نشان داده می‌شود؛ اما با وجود این همه پیج در اینستاگرام به نظرتان پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب کار آسانی است؟

جریان با ارائهٔ لیست کاملی از اینفلوئنسرها در هر حوزه، این کار را برای شما راحت کرده است. شما از این لیست می‌توانید برحسب موضوع و دسته‌بندی کسب‌وکار، اینفلوئنسر مناسب خود را بیابید و از تعرفه‌ای که برای پست و استوری دارند هم مطلع شوید. در این صورت می‌توانید با توجه به بودجه تبلیغاتی‌تان، تصمیم بگیرید. در جریان با کمک مشاوران ما می‌توانید به آسانی کمپین تبلیغات اینفلوئنسری خود را بسازید. 

 

۳. شات کردن پیج مورد نظر در استوری 

 در اینستاگرام روزانه این مورد را بسیار می‌بینیم. یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای تبلیغ پیج در استوری همین شات‌کردن است. احتمالاً‌ خودتان هم وقتی پست جذابی دیده‌اید، گاهی آن را در استوری‌تان شات کرده‌اید. بدون اینکه درخواست هزینه از آن پیج داشته باشید. این عمل گاهی هم توافقی بین دو نفر که می‌خواهند بین فالوورهای هم شناخته شوند، اتفاق می‌افتد. 

انجام شات کردن پیج بسیار ساده است؛ ابتدا وارد قسمت استوری شوید و عکس یا ویدیو را انتخاب کنید، سپس با استفاده از mention یا @، صفحه را روی استوری اضافه کنید و دکمه send را بزنید.

بعد از انتشار، به پیجی که منشن شده است یک نوتیفیکیشن ارسال شده و انتشار استوری و تگ شدن او را اطلاع رسانی می‌کند. 

استوری زیر نمونه‌ای برای شات کردن است:

تبلیغ پیج در استوری

کسب‌وکارتان را در استوری تبلیغ کنید!

ما در این مقاله نحوه تبلیغ پیج در استوری را بررسی کردیم و از دلایل مناسب بودن تبلیغات استوری گفتیم. با اینکه مدت زمان ماندگاری استوری فقط ۲۴ ساعت است، ولی تجربه و گزارش‌ها ثابت کرده که بازخورد خوبی دارد و حتی از لحاظ هزینه هم به‌صرفه تر از پست است. 

تبلیغات در استوری اینستاگرام را انجام دهید و از نتایج به دست آمده شگفت زده شوید؛

شما چه پیشنهادی برای تبلیغ پیج در استوری دارید؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

منابع: hubspot.com، agorapulse.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.