رشد پیج اینستاگرام

تبلیغات دندانپزشکی؛ از ایده تا انتخاب بهترین کانال‌ها برای تبلیغات

به‌عنوان یک دندانپزشک شما ماهانه به ۲۰ بیمار جدید برای رشد و موفقیت نیاز دارید؛ اما این سوال باقی می‌ماند که چگونه و از کجا بیماران جدید را پیدا کنید!

باید از روش‌های مختلف استفاده کنید تا مشتریان بالقوه‌تان با شما آشنا شوند؛ به بیان ساده‌تر بازاریابی و تبلیغات کنید. در این مقاله، قرار است انواع کانال‌های برای تبلیغات دندانپزشکی را بررسی کنیم و چند ایده تبلیغات هم در پایان پیشنهاد کنیم.

تبلیغات برای جذب مشتری و افزایش فروش

رفتار بیماران در سال‌های اخیر تغییر زیادی داشته است. مردم دیگر در و دفتر تلفن به‌دنبال پیدا‌کردن دندانپزشکی نیستند. امروزه طبق آمار ۷۷ درصد از بیماران ترجیح می‌دهند مطب مورد‌نظرشان را آنلاین پیدا کنند.

در واقع اگر به‌دنبال گسترش کسب‌وکار خود و پیشرفت هستید، باید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. شما باید با توجه به مخاطب هدف خود کانال‌های تبلیغاتی متفاوتی را انتخاب کنید؛ ولی در هر صورت به یک کانال اکتفا نکنید!

یکی از پلتفرم‌هایی که به‌شدت در تبلیغات دندانپزشکی مؤثر است، شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام است. از این کانال می‌توانید ارتباطی قوی با مخاطبان ایجاد کنید و مشتریان خود را افزایش دهید.

قبل از شروع تبلیغات کلینیک دندانپزشکی و همچنین مطب دندانپزشکی، بهتر است تفاوت تبلیغات در زمینه دندانپزشکی را با سایر حوزه‌ها بررسی کنید تا تبلیغ نتیجه‌بخش‌تری انجام دهید.

تفاوت تبلیغات در حوزه دندانپزشکی با سایر حوزه‌ها

«پیشگیری بهتر از درمان است» شعار خیلی از ماست؛ اما معمولا تا درد به استخوان‌مان نرسد، سراغ دندان‌پزشک نمی‌رویم. در مواقع درد، همه ما به‌دنبال کم‌کردن آن هستیم و امکان ادامه ندادن درمان پس از آرام شدن بسیار زیاد است.

همین درد به تنهایی می‌تواند تبلیغات دندانپزشکی را با تمام حوزه‌های دیگر متفاوت کند، اما تنها عامل متفاوت درد نیست و باید به موضوعات زیر هم دقت کنید:

 • حساسیت موضوع: دندانپزشکی یک حوزه حساس است و مردم معمولاً به‌خاطر ترس و اضطراب، ترجیح می‌دهند که یا به دندانپزشکی نروند یا تا می‌توانند این کار را به تاخیر بیندازند. پس تبلیغات دندانپزشکی باید این ترس را کم کند و افراد را برای مراجعه به کلینیک تشویق کند.
 • هزینه: خدمات دندانپزشکی معمولاً هزینه بالایی دارند. بنابراین، تبلیغ دندانپزشکی باید طوری طراحی شود که نشان دهد خدمات ارائه‌شده با کیفیت بالا و ارزشمند هستند.
 • تخصصی‌بودن: خدمات دندانپزشکی به‌شدت تخصصی هستند و تبلیغات کلینیک دندانپزشکی باید تخصص و کیفیت کار و مواد شما را نشان دهد.

در همه تبلیغات دندانپزشکی، موارد بالا را در ذهن داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید.

حالا وقت آن است که تبلیغات خود را شروع کنید. انتخاب‌های متنوعی هم دارید که در بخش بعد سراغ آن‌ها می‌رویم.

انتخاب بهترین نوع تبلیغات دندانپزشکی

دنیای دیجیتال روش‌های متنوعی را برای تبلیغ دندانپزشکی در اختیار شما می‌گذارد که اگر درست از آن‌ها استفاده کنید، دیگر مشکلی در جذب مشتری نخواهید داشت.

کلینیک خود را در گوگل مپ ثبت کنید

اگر می‌خواهید ساکنان مناطق اطراف محل کارتان در نتیجهٔ جست‌وجو به‌راحتی شما را پیدا کنند، ، باید کسب‌و‌کارتان را در گوگل مپ ثبت کنید. طبق آمار ۸۰ درصد از افرادی که جست‌وجوی محلی انجام می‌دهند، از گوگل مپ استفاده می‌کنند.

ثبت کلینیک دندانپزشکی در گوگل مپ

با این کار هم در صفحهٔ نتایج کسی که در نزدیکی شما برای «دندانپزشکی» جست‌وجو می‌کند، پیدا می‌شوید، هم در گوگل مپ.

نکته مهم دیگر در استفاده از گوگل مپ، ثبت نظرات مشتری‌های قبلی است. آمارها می‌گوید ۶۳/۶ درصد از افراد قبل از سر زدن به مکانی، نظرات مشتریان قبلی را می‌خوانند. از مراجعان خود بخواهید نظرشان درباره خدمات شما را در گوگل مپ ثبت کنند.

نظر مشتریان در گوگل مپ راجع به دندانپزشکی

یک سایت کاربرپسند بسازید

سایت به کسب‌و‌کار شما اعتبار می‌بخشد و مردم راحت‌تر به آن اعتماد می‌کنند.در سایت می‌توانید رضایت مشتری‌های قبلی، انواع خدمات، تعرفه‌ها و پرسش‌وپاسخ‌های متداول را داشته باشید.

به‌علاوه، موضوعات رایجی را که در حوزهٔ دندانپزشکی در گوگل جست‌وجو می‌شود، پیدا کنید و دربارهٔ آن‌ها مقاله و ویدیو تولید کنید.

برای کمپین‌های تبلیغاتی مثل تبلیغ در سایت‌های پربازدید یا تبلیغات گوگل به یک صفحه فرود یا لندینگ پیج نیاز دارید که سایت کار آن را هم انجام می‌دهد.

نکته: می‌توانید امکان نوبت‌گیری آنلاین را به سایت‌تان اضافه کنید و کار را برای مراجعان ساده‌تر کنید.

سایت برای دندانپزشکی

در گوگل ادز تبلیغ کنید

طبق آمار ۷۳ درصد از مردم وقتی به دندانپزشک نیاز دارند در گوگل جست‌وجو می‌کنند. پس اگر در صفحه اول گوگل باشید، یکی از اولین گزینه‌ها هستید.
۲ راه برای رسیدن به صفحه اول دارید:

 • روی سئوی سایت کار کنید و بعد از حداقل ۶ ماه به صفحه یک گوگل برسید
 • از گوگل ادز استفاده کنید

با گوگل ادز در مدتی کوتاه به هدف خود می‌رسید؛ ولی هزینه‌بر است و نمی‌توانید آن را همیشه داشته باشید. پس توصیه می‌کنیم در کنار کارکردن روی سئوی سایت، برای شروع کار و جذب مشتری از گوگل ادز کمک بگیرید.

کلمات کلیدی را که اکثر بیمار‌ان برای پیداکردن خدمات دندانپزشکی جست‌و‌جو می‌کنند، پیدا کنید و کمپین تبلیغاتی خود را بر اساس آن كلمات بسازید. این تبلیغات کلیکی است؛ یعنی فقط در صورتی که کسی روی آن‌ها کلیک کند، از شما هزینه کم می‌شود.

در تصویر زیر نتایج تبلیغ در گوگل برای جست‌و‌جوی «دندانپزشکی تهران» را می‌بینید.

تبلیغ در گوگل برای دندانپزشکی


بیشتر بخوانید: چگونه برای کسب‌وکارمان جذب مشتری کنیم؟


از تبلیغات محیطی استفاده کنید

یک بیلبورد جذاب در شهر، استرابورد، بنر، پرچم‌های ساحلی و… همگی گزینه‌ای عالی برای جذب مشتریان محلی است. با تبلیغات محیطی می‌توانید جای خود را در گوشه ذهن افراد پیدا کنید تا وقتی به خدمات دندانپزشکی نیاز داشتند، سراغ شما بیایند. د.

نکته مهم در تبلیغ دندانپزشکی به روش محیطی خلاقیت است. خارج از گود فکر کنید و خلاق باشید.

تبلیغ دندانپزشکی در بیلبورد

از قدرت بازاریابی ارجاعی استفاده کنید

«دندان پزشک خوب سراغ نداری؟» سوالی است که حداقل یک‌بار از همه ما پرسیده شده است. شما باید کاری کنید که افراد نه‌تنها زمانی که این سؤال را می‌شنوند، شما را پیشنهاد دهند، بلکه در حالت ایده آل، داوطلبانه شما را به دیگران معرفی کنند.

۲ گزینه پیش‌رو دارید:

 • واقعا خدمات خوبی ارائه دهید و کیفیت خود را در طول زمان حفظ کنید! این روش در بلندمدت جواب می‌دهد
 • اهرمی برای تحریک افراد داشته باشید، برای مثال اگر کسی را به شما معرفی کنند در ملاقات بعدی درصدی تخفیف برایشان در نظر بگیرید. این روش را همیشه در نظر داشته باشید.

پیام کوتاه، بهترین راه هدف‌گیری افراد نزدیک به کلینیک

یکی از روش‌های تبلیغ دندانپزشکی، پیامک است.این نوع بازاریابی به شما کمک می‌کند تا افرادی را که در محدوده کلینیک شما زندگی می‌کنند، هدف‌گیری کنید.
همچنین می‌توانید افراد را از طریق پیام‌ کوتاه از تخفیف‌های ویژه یا وخدماتتان آگاه کنید.

اگر مراجعانی دارید که کار درمان خود را نیمه‌ رها کرده‌اند، با استفاده از پیامک‌های شخصی‌سازی‌شده آن‌ها را از عواقب آن آگاه و به ادامه کار تشویق کنید.

دندانپزشکی را با پیامک تبلیغ کنید

در سایت‌های معرفی پزشک ثبت‌نام کنید

امروزه سایت‌های زیادی برای معرفی پزشک، گرفتن نوبت اینترنتی و ثبت نظرات بیماران وجود دارد. در این سایت‌ها ثبت‌نام کنید و از بیماران خود بخواهید نظرشان را درباره خدمات شما ثبت کنند.

برای تبلیغ دندانپزشکی خود در سایت‌های معرفی پزشک ثبت‌نام کنید

اینستاگرام، شلوغ‌ترین شبکه جهان

یک مطب ۲۴ساعته در شلوغ‌ترین مکان جهان آن هم با هزینه رایگان می‌خواهید؟ پس یک پیج بیزینسی اینستاگرام باز کنید. این شبکه اجتماعی بهترین مکان برای تولید محتوا، بالا بردن آگاهی از برند و پیدا کردن مشتریان تازه است.

چطور باید این کار را انجام دهید؟ ادامه مقاله را دنبال کنید.

اینستاگرام، یکی از بهترین کانال‌های جذب مشتری

اگر می‌خواهید نمونه کار‌هایتان را به بیش از 2.3 میلیارد کاربر نشان دهید، از اینستاگرام غافل نشوید. شبکه‌های اجتماعی به عضوی جدا‌نشدنی از زندگی انسان امروزی تبدیل شده‌اند و اینستاگرام محبوب‌ترین سوشال مدیای حال حاضر است.

مخصوصا اگر در حوزه زیبایی کار می‌کنید فعالیت‌تان را در این شبکه افزایش دهید. اینستاگرام یک شبکه بصری است و نمونه‌کارهایتان به‌چشم خواهد آمد.

برای دندانپزشکی خود از اینستاگرام مشتری جذب کنید

بازاریابی محتوایی در اینستاگرام

یکی از روش‌های تبلیغ دندانپزشکی در اینستاگرام بازاریابی محتوا است.البته پست گذاشتن به‌تنهایی به‌معنی تولید محتوا نیست، بلکه باید یک برنامه دقیق و استراتژی داشته باشید.

قبل از هر چیز با توجه به نوع و سطح خدمات و قیمت‌ها، مشتریان احتمالی خود را مشخص کنید. جنسیت، سن، علایق و درآمد آن‌ها را بنویسید تا محتوای مناسبی برایشان تولید کنید.

برای مثال اگر قصد شما تبلیغات دندانپزشکی زیبایی است، احتمالا مشتریان شما جوانانی هستند که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و توانایی مالی خوبی هم دارند.

حالا یک تقویم محتوا بچینید تا دقیقا بدانید چه کاری باید انجام دهید. در تقویم محتوایی خود نوع محتوا، کانال انتشار، زمان انتشار، هشتگ‌ها و هر اطلاعاتی را که فکر می‌کنید به درد می‌خورد مشخص کنید.


بیشتر بخوانید: آموزش ساخت تقویم تولید محتوا اینستاگرام با ساده‌ترین ابزار


حالا وقت آن‌ است که به سراغ خود محتوا برویم. اگر می‌خواهید محتوایتان دیده شود، به نکات زیر توجه کنید:

 • از ریلز استفاده کنید: ریلز پرمخاطب‌ترین محتوای اینستاگرام است. روی چالش‌ها و ترند‌های روز موج‌سواری کنید.
 • تصاویر ویدئوهای با‌کیفیت داشته باشید: اینستاگرام یک شبکه تصویر‌محور است، پس جذابیت بصری محتوا را بالا ببرید. از دوربین و شرایط نوری مناسب استفاده کنید. اگر در حوزه زیبایی هستید، به کیفیت محتوای تصویری چند‌برابر بیشتر اهمیت دهید.
 • لوکیشن و هشتگ را فراموش نکنید: هشتگ و لوکیشین شما را به افراد جدید و مرتبط معرفی می‌کنند. پس استفاده از آن‌ها را فراموش نکنید.
 • با مخاطب خود تعامل داشته باشید: هرچه تعامل بالاتری داشته باشید، از نظر اینستاگرام شایسته‌تر هستید و شما را به افراد بیشتری نشان می‌دهد. پس سوالات جذاب از مخاطب بپرسید.
 • از Insight پیج غافل نشوید: اینسایت پیج، گنجی است که نمی‌خواهید از دست بدهید. تمام اطلاعات و سلایق مخاطب شما در اینسایت است. کافیست کمی وقت بگذارید و آن را تجزیه‌وتحلیل کنید. برای مثال با استفاده از این اطلاعات می‌فهمید کدام پست بیشترین ریچ و لایک را داشته است تا پست‌های شبیه آن را بیشتر بسازید.

برای تبلیغ دندانپزشکی در اینستاگرام بازاریابی محتوایی انجام دهید

تبلیغات در اینستاگرام

در کنار بازاریابی محتوایی، تبلیغات در اینستاگرام برای جذب مخاطب جدید به کار می‌آید. دو روش اصلی برای تبلیغات دندانپزشکی در اینستاگرام وجود دارد:

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ با بیشترین نرخ بازگشت سرمایه (ROI)، تاثیرگذار‌ترین تبلیغات در اینستاگرام است. اینفلوئنسر‌ها افرادی هستند که مردم از آن‌ها تاثیر می‌گیرند و برایشان مهم است چه می‌پوشند، کجا می‌روند و حتی از خدمات کدام دندانپزشک استفاده می‌کنند. پس اگر به‌دنبال یک تبلیغ موثر هستید، این گزینه را انتخاب کنید. می‌توانید از یک اینفلوئنسر دعوت کنید تا به کلینیک شما بیاید یا اگر برای آن‌ها خدماتی انجام داده‌اید، از آن‌ها بخواهید شما را معرفی کنند.

نکته مهم در این تبلیغات، انتخاب اینفلوئسر مرتبط به زیبایی و سلامتی است. اگر اینفلوئنسر اشتباهی را انتخاب کنید، علاوه بر این که نتیجه نمی‌گیرید، تمام سرمایه‌تان را دود کرده‌اید.

برای انتخاب فردی مناسب جریان در کنار شماست. نگران مذاکره با فرد مورد نظر برای گرفتن یک تعرفه عالی نباشید؛ چون جریان این کار برای شما انجام می‌دهد. می‌توانید با خیال راحت با استفاده از خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ ما، فرد مناسب خود را از میان لیست‌های ما انتخاب کنید.

تبلیغات تعرفه‌ای

اگر به‌دنبال تبلیغات گسترده در اینستاگرام هستید؛ یعنی چندین صفحه به‌طور همزمان تبلیغ شما را نمایش دهند، از خدمت تبلیغات تعرفه‌ای جریان استفاده کنید.
شما می‌توانید لیستی از پیج‌های مختلف با اطلاعات کلیدی آن‌‌ها و تعرفه‌هایشان داشته باشید و تبلیغات خود را به آن‌ها بسپارید.

البته جریان خدمات تبلیغات بازدیدی نیز ارائه می‌دهد که تبلیغ شما در چند پیج مختلف نشان‌داده می‌شود و فقط به اندازه بازدیدی که داشتید، پول پرداخت می‌کنید.

نمونه تبلیغات بازدیدی در اینستاگرام


بیشتر بخوانید: بهترین زمان تبلیغ در اینستاگرام


ایده تبلیغ برای کلینیک دندانپزشکی

تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی یک برگ برنده برای جذب مشتری است. یک تبلیغ خوب نیازمند ایده جذاب است. در ادامه چند ایده جذاب را باهم بررسی می‌کنیم. البته حواستان باشد که از تبلیغات دندانپزشکی زیر فقط الهام بگیرید.

تبلیغ دندانپزشکی با برجسته‌کردن مزیت‌ها

لبخند درخشان با استفاده از چراغ می‌تواند یک ایده عالی برای زنده‌کردن رویای لبخندی زیبا در افراد باشد.

تبلیغات دندانپزشکی گوریلا مارکتینگ

قبل و بعد افراد را نشان دهید:

عکس‌های قبل و بعد ایده مناسبی برای نشان دادن اهمیت دندان در چهره افراد و همچنین کیفیت کار شماست.

برای تبلیغ خدمات دندانپزشکی عکس قبل و بعد بگذارید

اهمیت دندان را نشان دهید:

این تبلیغ نخ‌دندان ایده الهام‌بخشی برای تبلیغ دندانپزشکی است. ابتدا به تصویر زیر نگاه کنید.

نشان دادن اهمیت استفاده از خمیردندان با تبلیغ

ممکن است به سرعت متوجه شوید که کمی غذا در دندان‌های مدل مرد گیر کرده است. اما آیا متوجه شدید که مدل زن انگشت اضافه دارد؟ این تبلیغ به طرز ماهرانه ای نشان می دهد که نقص دندان شما بیش از هر نقص فیزیکی توجه را جلب می کند.

شبکه‌های اجتماعی؛ فرصتی طلایی

در این مقاله چندین روش مختلف تبلیغات کلینیک دندانپزشکی را بررسی کردیم. به یاد داشته باشید که عصر امروز، عصر دیجیتال است. از فرصتی که شبکه‌های اجتماعی در اختیارتان گذاشته‌اند استفاده کنید تا کلینیک‌تان را به افراد بیشتری نشان دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.